Je jeden ukazatel, který vám celkem jasně říká ano / ne. Je jedno, jestli se jedná o koníček ve volném čase. Nebo o vaši práci.

Věnujete se tomu a dobíjíte současně své baterky. Ano, i když se jedná o vaši práci. Pokud vás to ještě navíc inspiruje, potkáváte u toho lidi, se kterými se chcete potkávat a posouváte se jako člověk, tak není co řešit.

Tam kde vás to baví, tam kde proudí energie k vám, tam je často současně způsob, aby to fungovalo i po finanční stránce.

Pokud se naopak mnoho svého času věnujete něčemu, co vás pravidelně vyčerpává, tak se stojí za to podívat dovnitř, proč to děláte. Pro sebe to pravděpodobně neděláte. A vašim blízkým to asi ve finále také moc nepřináší, když jste vyčerpaní.

Štve vás tohle zjednodušení? Někdy jsou zjednodušení potřeba, aby se člověk mohl posunout v životě dál. Mnohdy se skrýváme za složitost, abychom zůstali zabředlí tam, kde pro nás již nic není.

Pokud se nechceme pohnout, vždy najdeme spoustu argumentů. Můžeme mít job, který nás štve a jediné, co přináší jsou finance na pokrytí našich účtů každý měsíc.

A nebo se můžeme věnovat smysluplnému poslání, ze kterého se těšíme, kde využíváme své silné stránky a přinášíme mnohem víc hodnoty pro sebe i pro druhé.

Když se rozhodneme pro změny, nabídne se vždy cesta.