Transformační víkend s Beltain Rituálem 2019

Současné Čarodějnice (noc ze 30. dubna na 1. května) jsou jedním z nejrozšířenějších lidových, křesťanských svátků. Ty však (velmi volně) navázaly na mnohem hlubší svátek – Beltain, nebo také Beltine, je starokeltským svátkem, který tady byl dlouho před současným pálením čarodějnic.

Beltain ve starokeltštině znamená „jasný a zářivý oheň“ a je spojený s Belenem, bohem Slunce a ohně.

Tento svátek je možná nejvýznamnější a nejradostnější ze čtyř hlavních keltských svátků (další jsou Imbolc, Lughnasad a Samhain), i proto se možná jeho pozůstatky zachovaly až do dnešní doby a v nějaké formě jej stále slavíme.

Beltain a další staré svátky jsou v naší krvi. Uloženy v kolektivním nevědomí. Jsou součástí darů a tradic naší minulosti…formou podpory a požehnání, které k nám proudí od našich předků. Jsou příležitostí ke spirituálnímu i tělesnému rozkvětu.

Beltain a Čarodějnice

Konec dubna oznamuje příchod tepla, radosti a hojnosti. Příroda je již v rozpuku, vše je čisté a nové. Symbolicky představuje tato doba spojení mužského a ženského principu, viz tradice vztyčených májek (lingam) s věncem (jóni). Proto je tento svátek spojený i s probouzením lásky a sexuality v nás. Je to čas zpěvu, tance, velkého veselí a nových spojení. Čas pochopení protikladů a zasvěcování.

Symbolika této starokeltské události se pochopitelně neslučovala s křesťanským (nebo spíše církevním) pojetím tradic a tak možná není divu, že jsme nakonec skončili u Čarodějnic – u pálení žen, obdařených nepochopenými dary, krásou a hlubokou esencí. Vlastně u symbolického pálení všeho, co je pro nás temné a co nepřijímáme a odmítáme, místo abychom se skutečně podívali, přijali a porozuměli.

Pojďme se vrátit ke kořenům a k hlubšímu pochopení souvislostí.

Rituál

Nabízíme vám příležitost oslavit Beltain formou hlubokého rituálu. Každý rok je tento rituál jiný. Pracovat budeme s podporou konstelačních principů, rituální hudby, vonných esencí a vykuřovadel. V přítomném okamžiku. Vše proběhne v magickém čase, který značí hranici mezi dvěma polovinami roku. Každý z vás se vydá na jedinečnou cestu, která se bude rozkrývat krok za krokem.

Beltain Rituálu bude předcházet vícedenní energetická a meditativní příprava formou osvědčených metod. Letos máme i podporu měsíce, který dorůstá k úplňku právě 30. dubna a podpoří významnou měrou očistné procesy, které budou rituálu předcházet.

Příprava na Beltain Rituál bude sama o sobě celistvým seminářem pro vaše tělo, mysl, srdce i duši. Vše pro podporu přirozeného stavu bytí.

Součástí přípravy na rituál jsou:

Jemná energetická práce s tělem.

Vedené meditace.

Vědomé prožívání.

Inspirace a sdílení.

Práce se záměry.

Místo konání

Centrum Živá voda, Kohoutov v Podkrkonoší

Místo konání – na samotě u lesa a potoka

Čas konání

Registrace jsou v sobotu 27. dubna od 9 do 10h, závěr je 1. května obědem kolem 12h.

Cena

Lektorné 3800 Kč za čtyři dny, platba stravy a ubytování na místě konání

(cca 700 Kč za den)

Co s sebou

Detailní informace dostanete v předstihu emailem.

—–

Rezervace: Vaše rezervace je platná přihlášením skrze rezervační formulář níže a zaplacením lektorného 3800  Kč na č.ú.: 670100-2203826135/6210, variabilní symbol je datum konání semináře ve formátu DDMM, tedy 27.4. = 2704

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak 14 dní před konáním semináře vracíme 50 procent vaší platby, nebo převedeme vaši platbu na jiný termín. Při zrušení účasti méně jak 14 dní před konáním semináře je potřeba sehnat za sebe náhradníka nebo zaplatit celou částku semináře.


Lektor Rudolf Orság: Jsem takový vznikatel a iniciátor změn. Osobní rozvoj mě bavil vždycky, od mladého věku jsem byl na rozhraní mezi psychologií a IT. Poprvé jsem, ještě jako účastník, ve skupinovém kruhu sdílení byl před nějakými dvaceti lety. Své IT kariéry jsem se postupně vzdal, abych se mohl naplno a do hloubky věnovat tomu, co vnímám jako své poslání. Práci se skupinami a jednotlivci v oblasti osobního rozvoje. Skrze konstelace, meditace, psaní, sdílecí kruhy a (přechodové, konstelační, tantrické) rituály. Nejlépe  poznáte asi skrze můj blog nebo (maličko starší, ale stále aktuální) rozhovor pro Cesty k sobě.. Nebo přijďte na některý z mých večerů (meditační, konstelační, rituální, taneční), které pořádám.

Foto: Joy Hayhurst, Mystical Dawn at Castlerigg, CC 2.0

Mám zájem o rezervaci


Zpět na kalendář akcí
Top