Oslava Jarní Rovnodennosti v Keltské Akropoli

Zima předává žezlo jaru. Den a noc jsou po půlroce opět stejně dlouhé..  Je tady Alban Eilir – slavnost jara. Pojďme oslavit tento čas v krásné, keltské tradici a přivítat nový život a hojnost na místě našich předků..

Dlouho před křesťanskými tradicemi a katolickou církví tady byly pohanské svátky. Svátky starých keltů, které udržovaly naše spojení s okolní přírodou a jejími cykly. Svátky, které podporovaly naše spojení se sebou – s vnitřní spiritualitou, naším tělem a prožíváním.

Dnes se opět vracíme k těmto dávným kořenům. Dost bylo velkých organizovaných náboženství, které přistupovaly k lidem z pozice moci. Naše duše volají po přirozené vnitřní spiritualitě, která je v souladu s okolní přírodou. Tyto dávné tradice nebyly zcela zapomenuty. Přebývají hluboko v nás a v místech, na kterých žijeme.

Oslava v Keltské Akropoli

Vstoupíme do původní keltské akropole poblíž Nasavrk. Toto je místo, kde před víc jak 2000 lety stávalo velké keltské Oppidum. Akropole byla duchovním centrem tohoto společenství a právě tady pravděpodobně probíhaly obřady, slavnosti a rituály předků. 

Společná oslava proběhne venku, při západu Slunce v den jarní rovnodennosti. Společně překročíme ze zimy do jara. Přivítáme příchod nového období plného hojnosti, rozkvětu a plodnosti. Symbolicky uctíme vše, co se skrze nás chce plodně a tvořivě projevit v tomto roce. Tato oslava je poděkováním Zemi za život, který nám dala.

Sejdeme se v kruhu a zapálíme symbolické světlo ve společném záměru. Budeme sdílet dary naší Země. Propojíme se ve společném tanci. Bude to Oslava. 😉

Místo konání & Kde nechat auto

Projedete kolem Sboru Českobratrské církve evangelické v Hradišti (České Lhotice) a hned na první odbočce doleva je cesta, u které je možné nechat auto.

Viz mapa: https://goo.gl/maps/bxbwJyzF7gQ2

U parkoviště vás v 17:30 vyzvedneme a společně půjdeme ke keltské akropoli.

Čas konání

Sejdeme se na místě v 17:30. Cesta z Pardubic je přibližně 30 minut. Přijeďte prosím včas.

Cena

300 Kč

Příprava na rituál / Co s sebou

Pohodlné oblečení podle počasí.

Uzavíratelnou láhev s vodou.

Svíčku


Rezervace: Vaše rezervace je platná přihlášením skrze rezervační formulář níže a zaplacením platby za seminář 300 Kč na č.ú.: 670100-2203826135/6210, variabilní symbol je datum konání semináře ve formátu DDMM, tedy 20.3. = 2003

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak 14 dní před konáním semináře vracíme 50 procent vaší platby. Při zrušení účasti méně jak 14dní před konáním semináře je potřeba sehnat za sebe náhradníka nebo zaplatit celou částku semináře.


Lektor Rudolf Orság: Jsem člověkem, který neustále objevuje nové roviny svého bytí. Čím dále jsem na cestě, tím víc si uvědomuji hodnotu života a všeho, co přináší. Učím se propouštět své představy a tvořit v souladu se záměry, které mne přesahují. Nejlépe  poznáte asi skrze můj blog nebo rozhovor pro Cesty k sobě. Připravuji pro vás právě nové webináře a inspirativní videa pro každodenní život v souladu s celkem.

Máte chuť jít do toho?

Tato akce se koná v individuálních termínech na základě vzájemné domluvy. Svou preferenci stačí uvést do poznámky rezervačního formuláře.

Zpět na kalendář akcí
Top