Ve Světle Vědomí

Aktualizace: Tentokrát jen mužský kruh.


Meditace je cestou do vlastního nitra. Cestou, která přináší pocit uvolnění, hravosti, lehkosti a v neposlední řadě svobody a lásky. Meditace může nabývat mnoha forem a v konečném stavu je meditace naším životem ve zcela nové kvalitě. Náš život se stává meditací.

Meditace je stav, kdy jsme si prostě hluboce vědomi toho, co se děje uvnitř nás i kolem nás. Dokážeme být pozorovateli všeho, aniž bychom měli potřebu hodnotit a můžeme vnitřně pracovat s čímkoliv. Je to „flow“, stav plynutí, ze kterého uvolněně tvoříme ve všech oblastech našeho života. Nenásilně, nenuceně, umožňujeme do našeho života realitu, o které se nám ještě před pár lety ani nesnilo. V oblasti vztahů, zdraví a energie, i pracovního naplnění.

Tvoření z našeho duchovního srdce, z našeho středu, vyžaduje důvěru v existenci, ve svou intuici. Je to protipól ke tvoření na základě rozumových cílů a konvenčních pravidel. Protipól ke tvoření z urputných snah ega. Je konec (pře)čerpávání naší vůle a nedostatku energie.

Život nám mnohdy ukáže, často přes naše tělo, že nastal čas, abychom začali tvořit novým, přirozenějším způsobem. S větší lehkostí, hravostí, ve větší svobodě.

Sám jsem desítky let tvořil tím náročnějším způsobem (první celoroční cíle jsem si stanovoval již ve 12 letech). Byla to pro mě asi potřebná fáze a teď vnímám ten kontrast, když se ke slovu dostane tvořivé vědomí, přirozenost a lehkost bytí, ke kterým se vracím skrze meditační praxi.

Co je meditace

Meditace je cizí a pro mnohé právem neuchopitelné slovo. Jedná se jednoduše o přirozenost našeho bytí tady a teď. Prožitek je cennější než tisíc slov. Myšlenky pozvolna ustávají a my jsme ve spojení s celkem, svými zdroji, svou podstatou. Výchovou, školou a dalšími podmiňovacími mechanismy soudobé společnosti jsme mnozí tuto přirozenost ztratili a během dospělého života se k ní navracíme.

Největší spirituální učitelé starověké i novodobé historie učili rozličnými způsoby a měli různá slova pro tu stejnou podstatu. Dávali jiné cesty a návody a metody. Na jedné věci se však většinou shodli.:

„Medituj. Najdi vnitřní blaženost bez ohledu na vnější podmínky a i tvá vnější realita se přeskládá.“

A tak po delší době vypisuji celodenní seminář, který se bude věnovat čistě meditaci v teoretické i praktické rovině.

Pro koho?

Srdečně jste zváni všichni, bez ohledu na svou teoretickou, či praktickou zkušenost s meditací.

Zváni jsou jak laici, teoretici, začátečníci i zkušení. Stačí váš upřímný záměr jít do nitra. A dozvědět se teoreticky a zkušenostně více o meditaci.

Co vás čeká

1 Především meditační praxe – postupně se ponoříme do meditace, která bude v klidu i pohybu. Dovolíme si otevřít brány vnitřnímu klidu, míru, lásce a blaženosti. A také tvořivosti. Záměrem je, abyste večer odcházeli nabití vnitřní energií a sebepoznáním, uvolnění, inspirovaní a odpočatí.

2 Povíme (a ukážeme) si, co je považováno za nejvyšší / nejhlubší meditační praxi a že není třeba meditovat desítky let, abyste se k ní propracovali. Je to něco, na co jsem si přišel vlastní meditační praxí až po nějakých 8 letech praxe a až pak se to propojilo s informacemi od moudrých mudrců a učitelů. Teď je však jiná doba, nabízejí se přímé cesty bez zbytečného balastu a řadu let si můžeme ušetřit.

3 Připravím pro vás teoretickou část a dáme si dostatek prostoru na vaše dotazy. Přínosy meditace pro zdraví, vztahy i profesi. Rád se podělím o rozmanité zkušenosti na své cestě. Čerpám z 12 let praktické osobní zkušenosti s meditací a ze 7 let lektorské terapeutické a meditační praxe se skupinami a jednotlivci v rámci individuálních sezení.

4 Co je potřeba, aby se pro vás meditace stala každodenní praxí? Povíme si o úskalích a slepých uličkách, které příchází na začátku i po letech meditování. O tom, jak nejlépe začít. Jak vytvořit každodenní zvyk meditace nenásilně, přirozeně a plynule.

Budeme samozřejmě pracovat intuitivně s ohledem na potřeby skupiny v den semináře.

Cena

1900 Kč za celodenní seminář

Čas konání

13. ledna 2019, 9 až 18h (registrace od 8:40)

Místo konání

Natura park, 2874, Štolbova, 530 02 Pardubice I

mapy: https://goo.gl/maps/P6JDJNnbaW92

Co s sebou

Karimatku, volné oblečení, uzaviratelnou láhev na vodu, něco na zápisky (pokud chcete zapisovat)

—–

Rezervace: Vaše rezervace je platná přihlášením skrze rezervační formulář níže a zaplacením platby za seminář 1900 Kč na č.ú.: 670100-2203826135/6210, variabilní symbol je datum konání semináře ve formátu DDMM, tedy 4.11. = 0411 

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak týden před konáním semináře vracíme 50 procent vaší platby, nebo převedeme vaši platbu na jiný termín. Při zrušení účasti méně jak 7 dní před konáním semináře je potřeba sehnat za sebe náhradníka nebo zaplatit celou částku semináře.


Lektor Rudolf Orság: Jsem takový vznikatel a iniciátor změn. Osobní rozvoj mě bavil vždycky, od mladého věku jsem byl na rozhraní mezi psychologií a IT. Poprvé jsem, ještě jako účastník, ve skupinovém kruhu sdílení byl před nějakými dvaceti lety. Své IT kariéry jsem se postupně vzdal, abych se mohl naplno a do hloubky věnovat tomu, co vnímám jako své poslání. Práci se skupinami a jednotlivci v oblasti osobního rozvoje. Skrze konstelace, meditace, psaní, sdílecí kruhy a (přechodové, konstelační, tantrické) rituály. Nejlépe  poznáte asi skrze můj blog nebo (maličko starší, ale stále aktuální) rozhovor pro Cesty k sobě.. Nebo přijďte na některý z mých večerů (meditační, konstelační, rituální, taneční), které pořádám.

Máte chuť jít do toho?

Tato akce se koná v individuálních termínech na základě vzájemné domluvy. Svou preferenci stačí uvést do poznámky rezervačního formuláře.

Zpět na kalendář akcí
Top