Tato doba přináší více nejistot, utrpení a nejrůznější osobní a kolektivní „stíny“ vychází na povrch. Lidé se díky tomu začínají pozvolna probouzet.  Začínají se obracet k přirozené spiritualitě, všímavosti (mindfulness), meditaci, svému spojení s přírodou a tělesnou energií. 

Snaží se být více přítomní. 

A ono to „jen tak“ nejde. 

Zkuste být přítomní v těle, které je energeticky zablokované, často již od dětství, díky potlačování přirozeného projevu a zadržování energie protože tohle „se musí“ a tohle „se nesmí“.. 

Díky energetickým blokům je zkreslená vnímavost v těle, nejste si pak vědomi svého pociťovaného „vnitřního proudu“ tělesných vjemů a jemných pocitů. Jednoduše nedokážete „být v těle“, až na krátké momenty. 

Pak jsme buď v hlavě, nebo někde mimo tělo, to znamená „ulítlí“, což není života-schopné. Sednete si do meditace a buď tady nejste, nebo vám „šrotují“ myšlenky a vy se jimi necháváte pohltit. 

Co s tím? 

V taoistické tradici se pracuje se třemi hlavními energetickými oblastmi těla – Tan T`ieny. 

Spodní Tan T`ien je v pánvi a spodním břiše. Odtud proudí vaše sexuální energie, vitalita a životní síla.

Střední Tan T`ien se nachází v horním břiše, solaru a hrudi. Tady je vaše odvaha, vášeň pro život, kreativita a tvořivá komunikace. 

Horní Tan T`ien je v oblasti krku, mozku a temene hlavy. Zde je sídlo intuice, spojení s vědomím celku a toho, co nás přesahuje. 

Když máte zablokovanou energii v oblasti pánve a podbřišku, tak to poznáte při sexu. Vaše sexualita je o tom, abyste „vybili“ svou energii skrze své pohlaví, zbytek těla moc necítíte, životní síla se nedostane dál.

Člověka, který má zablokovanou energii v solar plexu a hrudi poznáme podle toho, že je často závislý na naplňování svých potřeb a tužeb. Je otrokem svých závislostí, které kompenzují to, že energie nemůže volně proudit srdcem. 

Lidé s bloky ve středním Tan T`ienu necítí sami sebe a mnohdy si nachází náhradu ve svých velkých ambicích a nereálných požadavcích na život a hlavně blízké okolo sebe. 

Pokud zadržujete energii v oblasti krku, mozku a temene hlavy, vede to k přílišné stimulaci mozku a spoustě myšlenek. Jste tak vydáni na pospas omezujícím programům své mysli a často dochází k přehlcení informacemi zvenčí. 

Energie u soudobého člověka neproudí většinou celým tělem. Je izolovaná v ostrůvcích a zadržovaná v těle. Je to dané výchovou, prostředím ve kterém jsme vyrůstali, traumaty, díky kterým jsme energii zadrželi. Kvůli těmto energetickým blokům stále ujíždí naše pozornost z přítomnosti. Zaobíráme se příliš minulostí a výčitkami, co mohlo být. Nebo se s obavami a úzkostí obracíme k budoucnosti. 

Nejsme pozorností ve svém těle, ve kterém je většinou jinak vše v pořádku. Žijeme v nadějích, strachu, iluzích a dramatech. Jen přítomnost nám může poskytnout úlevu a vědomí, že to důležité je stále tady. 

Klíčem ke změně je citlivá a postupná energetická práce s tělem. Když se začnou uvolňovat letité bloky v těle, tak zjistíte, že přirozeně získáte schopnost být přítomní, tady a teď. Konečně se dokážete uvolnit ve svých životech. S tím přichází také vnitřní síla a laskavost, které se slovy nedají popsat. 

Přesně o tom bude seminář Procitnutí do Života, kde si dáme na jemnou energetickou práci s tělem šest dní. Seminář, který půjde do hloubky a přitom přinese hravost a lehkost. Vytvořím vám bezpečné podmínky, abyste mohli pracovat se svým tělem jemně a s velkou citlivostí. 

Odměnou vám bude prožívání života na hlubší a vědomější úrovni. Seminář je jak pro začátečníky, tak pro pokročilé v oblasti energetické tělesné práce. Půjdeme postupně a jasně tak, abyste vše mohli uchopit prospěšně a zdravě ve svých každodenních životech. Info a registrace: http://www.orsag.info/akce/procitnuti_zivota/