Vztahy zdrojem radosti

Zítra večer, 4.2. 2016 začíná v Pardubicích kurz ‚Vztahy zdrojem radosti‘ a mám ještě volná místa. Seminář je hodně praktický, ze zpětných vazeb předchozích kurzistů vnímám opakovaně reálné změny nejen ve vztazích, ale i v dalších oblastech života.

Běžně se mi děje, že potenciální zájemci cítí, že kurz by pro ně byl prospěšný a vnímají hloubku a změny již na ukázkové hodině. Jsou často i ve zlomovém nebo náročném bodě ve svém životě, kdy profesionální a skupinovou podporu potřebují ‚jako sůl’…ale naproti tomu všemu stojí obavy a strach – vyjít ze své komfortní zóny, dát se trochu na cestu do neznáma, pustit se do práce a změn v životě.

Mám pak od některých potenciálních zájemců zpětné vazby typu:

‚Chci jít na tenhle kurz, ale vyvolává to ve mně směs strachu a vzrušení, takže raději nemám čas.‘
Odpověď: Tomu říkám joyfear…je to super, když si na to zvyknete a necháte se tím vést..

– ‚Ukázkový večer byl pro mě silný, a nevím, jestli bych dala tohle deset týdnů za sebou.‘
Odpověď: Ano, na 99 procent (ze zkušenosti mých klientů) dala, a přineslo by to reálné změny v životě..

Mnohdy prostě chceme efekt bez rizika, bez toho, aniž bychom trochu zariskovali a šli s kůží na trh. To ale nejde přátelé. To je totiž něco takového, jako kdybyste se chtěli zbavit slepáku bez operace.

Je snazší to ještě ‚odložit‘, vůbec se na ‚to‘ (doplň si každý sám, co ‚to‘ pro tebe je) nedívat, nějak si to rozumově zdůvodnit a nevyužít příležitost.

Alternativou k hluboké vnitřní práci je však to, že jsme dlouhodobě v ‚zemi nikoho‘, či neurčité stagnaci po řadu dalších let…dokud to život, dříve nebo později, ‚neřeší‘ za nás, aniž bychom měli možnost volby, např. odchodem partnerky nebo partnera, psychosomaticky v našem těle,..

Níže jsou příklady situací a témat, se kterými vám tento kurz může účinně pomoci, když uděláte svůj díl práce na sobě:

– Základy: Láskyplný vztah k sobě. Nastavování hranic a svobody ve vztahu. Umět si říci o svoje potřeby. Umět se v životě ‚pustit‘ a dát věcem volný průběh. Nechat se vést a inspirovat druhými. Být sám/a inspirací.

– Otevřená komunikace a hluboká intimita s partnerem / partnerkou. Opravdové naslouchání a kontakt s partnerem, s lidmi kolem vás.

– Zvládání konfliktů ve vztahu. Nový ‚život‘ do vztahu, který skomírá nebo stagnuje po řadě let společného soužití.

– Prospěšné každodenní zvyky v životě, které podporují zdravý partnerský vztah.

– Srovnání, i dlouhodobých, psychosomatických zdravotních obtíží jako vedlejší efekt vztahové práce

– Jsem sám / sama a rád/a bych partnerský vztah

Takže dáte si modrou pilulku a nebo červenou pilulku? 😉 Registrace jsou otevřené do 11. února (ideálně se přidejte od zítřka 4.2. od prvního setkání) nebo do naplnění kapacity.

redblue kurz_vztahy1_2016
Top