Skutečný vnitřní mír a kreativita přicházejí, když se plně odevzdáme přítomnému okamžiku a přijmeme, co je, kým jsme, co máme. Odevzdání není rezignace, je to vnitřní stav, ze kterého jakákoliv vnější akce získá hlubší kvalitu a úžasnější výsledek.

Situace 1
Uvízl jsem v močále. Nevidím cestu ven, panikařím, melu sebou a moje energie mizí v nenávratnu. Pak už zůstává jen tichá rezignace smíšená s odporem k tomu, co se mi právě děje. Nevyhnutelně klesám níž a níž…

Situace 2
Uvízl jsem v močále. Odevzdávám se vnitřně současné situaci, přítomnému momentu, což mi umožní uvidět vše takové, jaké to je. Dýchám. S vnitřním uvolněním si uvědomuji i své  zdroje, které mám k dispozici. Dostávám nápad, rozložím svoji váhu víc naplocho, udělám vlnovitý pohyb a maličko se pohnu dopředu, a znovu, dost na to, abych dosáhl na blízký kořen stromu..

Asi moc nechodíte bažinami. Dosaďte si místo bažiny jinou situaci, něco, čím prochází v současnosti řada blízkých lidí, či klientů kolem mne: nečekaný vyhazov z práce, rozpadající se vztah, podnikání ve finanční tísni…

Stav našeho vědomí, tedy to, jak jsme nebo nejsme vnitřně uvolnění, odevzdaní..rozhoduje o tom, kolik tvořivé síly, kolik zdrojů máme k dispozici. Rozhoduje o tom, jestli uvidíme své možnosti, napojíme se na svůj potenciál..

A i když se v našem životě nic dramatického či náročného neděje..ten pocit vnitřního klidu a míru stojí za to, abychom praktikovali vnitřní stav odevzdanosti, stav bez jakékoliv rezistence..

Během dne na téma odevzdání vás provedu meditacemi, situacemi a momenty, které rozvinou zdroj vašeho vnitřního míru a kreativity. Získáte nástroje pro praxi ve svých životech.

zazrak_odevzdani2016