Jsem ve službě smysluplného života. Tvořivě propojuji jednotlivce, páry a rodiny s jejich podstatou, přirozenými záměry, zdroji a dary. Podporuji principy jednoduchosti a opravdovosti, vnitřní klid a lásku v každodenních vztazích.
Pracuji z atmosféry přijetí, lehkosti a vděčnosti.

O MNĚ

Možná to znáte. 

Stane se vám „velká tragédie“.
A s odstupem času ji vnímáte jako požehnání, dar od života. 

Pro mne byl ten moment v devíti letech, když jsem začal kulhat na pravou nohu. Lékaři to nejprve měli za běžný zánět. Když mne po půl roce, kdy to víc a víc bolelo, poslali na rentgen, tak se zjistilo, že mám téměř rozpadlou pravou kyčel. Žádný předchozí úraz. Příčina neznámá. 

Následovalo několikaleté kolečko po nemocnicích a operacích. Rok v léčebně, cvičení, prášky, zakázáno chodit. Návštěvy rodičů jednou za čtrnáct dní. Měl jsem velké štěstí na dobrého chirurga, který si na mně vyzkoušel experimentální operaci. Ta se povedla. Dodnes nemám umělou kyčel. 

Ten dar od života je v tom, že díky tomu všemu jsem začal hledat odpovědi, které mi tehdy nikdo v běžné společnosti nedokázal poskytnout. 

V devadesátých letech u nás byl rozkvět osobního rozvoje a spirituality. Ve třinácti letech mne začala zajímat psychologie, jóga, taoismus a buddhismus. V roce 1993 mě táta vzal na přednášku do Lucerny – bylo tam plno k prasknutí, vepředu seděl postarší pár – Eduard a Míla Tomášovi. Pokusil jsem se je vyfotit, ve foťáku zapraskalo a přestal fungovat. Míla a Eduard pro mě byli a jsou ztělesněním toho, co jsem četl v moudrých knihách.  

Moje cesta k současné profesi nebyla přímá. Dlouho jsem nevěřil, že bych se mohl živit tím, co mne tak baví. Stal jsem se inženýrem a poznatky z psychologie, osobního růstu a spirituality ke mně přicházely během života postupně, skrze úžasné učitele a učitelky. Jejich moudrost, láska a síla mi pomáhaly, abych se s těmito kvalitami spojoval víc a víc i v sobě. Všichni si v sobě nosíme, co tak často hledáme venku. Tohle „probouzení se“, to je úžasný proces, pro každého jedinečný. 

Před sedmnácti lety přišel ještě jeden klíčový okamžik. Potkali jsme se s Ivou. Bylo to, jako objevit někoho, koho už vlastně dobře znáte. Hned na začátku jsme se rozhodli pro naprostou upřímnost k sobě navzájem. Vydali jsme se spolu na pouť do Santiaga. Pak se narodil náš syn. S Ivou se podporujeme v tom, abychom skutečně žili ze svého srdce. Na úrovni duše nás to vede k tomu samému.

Dnes je to dvanáct let, co profesionálně nabízím své služby ženám a mužům, párům a rodinám.

Poslání si nevybíráme my. Poslání si vybírá nás.  

PRAXE

\
2016 až teď

Plně na volné noze

Dál prohlubuji konstelační, koučinkovou a terapeutickou praxi. Přichází roční cykly „Nebe na Zemi“ a „Esence Vztahu“ v Centru Živá voda se skupinami 30-40 lidí, na kterých spolupracujeme s manželkou. Přírodní rituály a Soulcraft. Podpora mužů a žen v jejich poslání. Semináře pro muže. Vše se skládá dohromady. Cesta pokračuje.

\
2016

Rupert Spira – neduální terapie 

Rupert je pro mě v podstatě kontinuální učitel. Skrze osobní a virtuální setkání s ním spolupracuji již 7 let, na pravidelné bázi. Neduální terapie mne osvobodila na úrovních, které ani nedokážu popsat. Přináší lehkost, moudrost a svobodu do mé lektorské práce s muži a ženami. 

\
2015 až 2017

Alan Lowen, Body Heart and Soul Training a další učitelé

S Alanem to pro mě byla srdcová záležitost. Tento výcvik mne naplno přivedl k terapeutické práci ve spojení s tělem. Vnitřní transformace. 

Další učitelé: 
Během let jsem spolupracoval skrze kratší a delší semináře, vedení, podporu a tréninky s dalšími skvělými průvodci a průvodkyněmi. Rád bych jmenoval alespoň tyto: Eva Motyčková, John Hawken, Gantulga Ganjuur, Andrew Barnes, Jan Voženílek, Samaneri Jayasara, Zdeněk Jan Weber, Mike Rice, Daniel Odier. 

 

\
2015 až 2016

ČSOB, interní kouč,
Výcvik s p. Pešek, Renáta Nocciolini

Interní koučinkový výcvik. Poskytuji koučink pro ČSOB zaměstnance.

 

\
2014 až 2015

 Jan Bílý
Výcvik – Systemické a rodinné konstelace

Konstelace harmonizují vztahy. Vedou k pochopení životních situací v detailu i nadhledu. Konstelační průprava a praxe pro lektory. Od té doby členem ČASK: České asociace systemických konstelací.   

 

\
2012 až 2015

Lektor terapeutických a vztahových seminářů

Částečně na volné noze. Stálé skupiny 15-20 lidí, skvělá atmosféra, čtvrtletní a roční semináře. Smíšené a mužské skupiny. Konstelace. Individuální konzultace. 

 

\
2012 až 2016

KBC a ČSOB, konzultant

Pracuji na mezinárodních projektech. V týmu, který založil první kompetenční centrum pro cyber risk v Evropě. 

 

\
2009 až 2012
Terapeutický výcvik
Pavel Polok a Petra Poloková – terapeuti a léčitelé
 

Několik intenzivních let. Společně s manželkou. Terapeuticky do souvislostí v původních rodinách. I energetická a koučinková práce. Každý měsíc setkání v malé skupině a spolupráce na dálku. Vědomí vlastní hodnoty. Osobní hranice. Emoční inteligence. Otevřená komunikace bez obviňování. Pavel mi pomohl vytvořit první vztahový kurz pro veřejnost.

 

\
2007 až 2012

Láďa Lebeda – učitel jógy a psychoterapeut

Všímavost. Jóga. Terapie. Zenové a dynamické meditace. Životospráva. Esence spirituálních tradic. Meditační a jógové semináře v horách. Měsíce dynamických meditací, každé ráno od pěti, vykoupat v řece a rovnou do práce. Pravidelné kruhy, každý týden jedno odpoledne, každodenní praxe, po celých 5 let. 

 

\
2006

Accenture

Pozice v mezinárodním týmu v konzultantské divizi. Rozvoj měkkých dovedností. 

 

\
2004 až 2005

MTN – Zahraniční kontrakty na zaoceánských lodích

Po státnicích jsem pracoval na zaoceánských lodích na pozici manažera telekomunikací pro pasažéry a posádku. Trochu technická, mnohem více obchodní pozice. 5-7 měsíční kontrakty. Tým z 80 národností. Vyhoření. 

 

\
1997 až 1998

První kruhy terapie a sdílení 

V rámci programu PEER při MŠMT. Procházel jsem výcvikem pro podporu vrstevníků závislých na drogách, jiných látkách a chování. 

 

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU MÝCH NEWSLETTERŮ

* indicates required

Intuit Mailchimp

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU NEWSLETTERŮ

Email

rudolf@rudolforsag.cz

TELEFON

739 386 643

Adresa

RUDOLF ORSÁG
Hrádek 82, 53345 Srch