ZIMNÍ SLUNOVRAT 2023

V čase kdy je venku nejvíc temnoty a příroda jde na mnoha úrovních do zastavení se, máme příležitost, abychom se spojili se svým vnitřním světlem. 

V pátek 22. prosince ve 4:27 nastane zimní slunovrat. 

Zveme vás na oslavu zimního slunovratu u ohně, s ceremonií, meditací a společným bubnováním. 

 

ESENCE SLUNOVRATU

Slunce bude během tohoto dne nejníže nad obzorem, takže jeho paprsky budou dopadat do české kotliny nejvíce šikmo. Na své pouti po obloze Slunce dosáhne obratníku Kozoroha a bude se vracet zpět k rovníku. Nastane také astronomická zima. V tento čas je severní polokoule nejvíce odchýlená od Slunce. Po nejkratším dni v roce přijde nejdelší noc. Od této chvíle se začnou dny pozvolna prodlužovat, a to až do letního slunovratu 20. června 2024. 

 

V duchovním smyslu nám okolní příroda připomíná, že to staré musí zemřít, aby se uvolnil prostor něčemu novému.

Znovuzrození slunce bylo oslavováno mnoha starověkými kulturami, které si uvědomovaly svou přirozenou provázanost s přírodními cykly. Člověk symbolicky nestál vně přírody, byl její neoddělitelnou součástí.

Tato doba byla každoročně uctívána ceremoniemi a rituály. Zimní slunovrat je odpradávna vnímán jako mocný čas konce a nových začátků. Čas, který nám umožňuje propustit z našich životů vše, co nám již neslouží. 

Je to zrození nového světla. Vně, i uvnitř nás. 

O zimním slunovratu se pouštíme věcí, břemen, energetických vazeb, abychom mohli nezatíženi vstoupit do dalšího solárního roku své cesty. 

V souladu s přírodou je tento čas vhodnější k niternému i vnějšímu propouštění a přípravě nového roku, než oslavy na Silvestra. 

Naši předkové si o dni zimního slunovratu dávali formou rituálů prostor pro rozjímání a sebereflexi. Prostor k dokončování.

co tě čeká?

Sejdeme se po soumraku u ohně, v přírodě, krátce před zimním slunovratem. 

Připravím pro vás transformativní a povznášející zkušenost ve skupině podobně naladěných lidí.

Budeme pracovat s energií zimního slunovratu a vašimi živými záměry propouštění, znovuzrození  a dalšími osobními záměry.

Součásti večera bude slunovratová meditace & ceremonie, kruh sdílení a v neposlední řadě tanec u ohně s podporou bubnů, chřestidel a dalších nástrojů.

S SEBOU

Teplé oblečení k ohni. Čelovku, nebo baterku. Buben, chřestidlo, nebo jiný nástroj, pokud máte a chcete vzít s sebou. Teplý čaj. Deku. 

Ideálně nejezte před slunovratem maso, nepijte kávu, alkohol, ani jiné stimulující nápoje. Nalaďte se na sebe, na přírodu, ptejte se dovnitř, co odchází.. 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

DATUM:

21.12. od 18:00 do 20:30

MÍSTO KONÁNÍ:

Pardubicko (bude upřesněno)

CENA:

380 Kč

HARMONOGRAM:

Sejdeme se 15 minut před začátkem.

STRAVA:

Vemte s sebou drobné pohoštění (cukroví, ovoce, slané, oříšky,..), které můžete sdílet s ostatními v čase po společné ceremonii. 

Více informací obdržíte v organizačním emailu po přihlášení.

Storno podmínky: Při zrušení účasti více jak 30 dní před konáním semináře je storno 50% zaplacené částky. Při zrušení účasti méně jak 30 dní před konáním semináře je storno 100% nebo nabídněte svou účast náhradníkovi.

o lektorovi

Pracuji z atmosféry přijetí, lehkosti a vděčnosti.

Jsem ve službě smysluplného života. Tvořivě propojuji jednotlivce, páry a rodiny s jejich podstatou, přirozenými záměry, zdroji a dary. Podporuji principy jednoduchosti a opravdovosti, vnitřní klid a lásku v každodenních vztazích.

Je to dvanáct let, co profesionálně nabízím své služby ženám a mužům, párům a rodinám. 

Během své praxe jsem byl nejméně u 1500 jedinečných lidských příběhů.
Lektoroval jsem víc jak 150 kurzů a rozvojových akcí skupinám na míru.
Připravil jsem 400+ článků, rozhovorů a videí na téma vztahů, psychosomatiky, meditace, profesní podpory a rovnováhy v životě.

CO ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI seminářů

„S důvěrou doporučuji Rudu jako průvodce, který neradí, ale ukazuje skutečnosti tak jak jsou. Jsem vděčná za setkání s ním.`“

Kateřina Vaněčková

„…dodnes mi ten zážitek vhání slzy vděčnosti do očí. I nejvřelejší slova díků, nedokáží vyjádřit tu sílu… Přátelé, předvánoční čas je časem úklidu, nechme domácnost domácností a udělejme si úklid v sobě. Na to jsou konstelace ve vánočním čase božským nástrojem, a navíc s Rudou… Mít volno, jdu znovu.“

Světlana Čiberová

„Doporučuji Tě za sebe všem, kteří jsou ve složitých životních situacích, nevědí si rady se životem a potýkají se s hledáním sama sebe. Vytvářiš šanci pro nový start a nasátí nově nalezené životní energie. Jsi průvodce s respektem k citlivosti témat, klidný přístav ve světě roztřístěných emocí , vše se děje profesionálně a zodpovědně.

Roman Drahoňovský

INSPIRACE PRO VÁS

Léčivé a osvobozující

Léčivé a osvobozující

Pro muže není nic úžasnějšího, než žena, která je uvolněná ve své ženské energii.  Pro vnímavého muže to je skutečně léčivé a osvobozující.  Žena se může uvolnit vedle muže, který jí k tomu poskytne bezpečný prostor.  Bezpečný prostor není o tom, že je chlap macho,...

číst více
Intimita

Intimita

Abych mohl mít intimní vztah s blízkým člověkem, potřebuji mít nejprve intimní vztah sám se sebou. Když se cítíme prázdní, tak často hledáme, čím, nebo kým bychom se naplnili. Ale takhle to nefunguje. Alespoň ne dlouhodobě. Když od nás partner/ka cítí: „tak moc tě...

číst více
Vztah jako cesta vnitřního osvobození

Vztah jako cesta vnitřního osvobození

Ve skutečnosti máme téměř vždy vedle sebe dokonalé partnery.  Nejbližší člověk nám vyzrcadlí všechnu tu bolest, kterou si v sobě nosíme.  Ať chce, nebo ne. Pomůže nám uvidět, jak se vztahujeme k sobě, k ostatním a k životu.  Přijde moment, kdy si člověk na své cestě...

číst více
Email

rudolf@rudolforsag.cz

TELEFON

739 386 643

Adresa

RUDOLF ORSÁG
Hrádek 82, 53345 Srch