Cowspiracy

Nejsem vegan, nejsem ani stoprocentní vegetarián. Je pro mě přirozené být vyváženě bez živočišné stravy týdny, protože mám mnohem víc energie a cítím se celkově lépe než tak před 15 lety. Když mám chuť, nebo jsem nucen podmínkami, tak si živočišné produkty dám. Život není černobílý a jsou situace, kdy bych sobě i okolí víc ublížil tím, že se budu potlačovat.

Když mohu, tak si vybírám kvalitní zdroje, které jsou šetrné a kde zvířata neprochází krizovými podmínkami. Současně na svých kurzech podporuji z vícero důvodů veganskou a vegetariánskou stravu. Tohle je pro mě jeden z nejúčinnějších způsobů jak ulevit planetě v tom narůstajícím lidském mumraji, který tady máme.

Respektuji volbu každého, současně potkávám hodně lidí, kteří se usilovně snaží mít klapky na očích, aby nemuseli vnímat svět ve všech jeho odstínech. Někteří taky prostě jen nemají informace a chtěli by je mít, aby si mohli udělat svůj názor sami. Pokud vás tohle téma zajímá víc, tak doporučuji dokument Cowspiracy. Po internetu všude ke stažení. Pro některé příliš kope za veganskou stranu, pro mě je to spíš krok do rovnováhy, po té mnohaleté masáži masným a mléčným průmyslem, které jsme byli vystavení většina z nás odmalička.

Je těžké změnit své stravovací návyky, když jsme nějak žili mnoho let, je mnohem snazší najít vhodnou argumentaci, abychom nemuseli nic měnit. Nebo se taky můžeme na chvíli otevřít novému pohledu na věc, udělat si malý stravovací experiment a zjistit na vlastním těle, co nám vyhovuje a co je v souladu s naším etickým přístupem k životu. 😉

Top