S energií tohoto úplňku se toho v nás hodně „mele“. Tak jen pár řádků na téma, které může teď rezonovat. 😉

Spousta lidí jde do osobního rozvoje a spirituality s nevědomou dohodou. Je to skrytý byznys. Udělám tohle a dostanu toto. Budu pravidelně cvičit jógu a každé ráno meditovat, budu jezdit na semináře. Nebo se vzdám osobní zodpovědnosti a dám se do rukou nějaké charismatické osobnosti. Budu poslušně následovat cestu X/Y.

A to mi zaručí, že budu nakonec šťastný / šťastná a budu žít život v lehkosti. Hodně spirituálních nabídek přesně na toto cílí. Je to bezpečný. Je to jistý. Je to někde v budoucnosti. Stále je to někde v budoucnosti. Jen ještě najít tu správnou dohodu. 

Faktem je, že skutečný vnitřní rozvoj nikdy není bezpečný. Můžete vytvořit druhým vhodné podmínky, postarat se o vše potřebné, aby měli péči, byli „zazdrojovaní“. 

A stejně.. 

Když jdeme skutečně pod povrch, jsme rozhodnutí jít do změn, tak to často není příjemné. Vystavuje nás to nekomfortu, nejistotě a obavám. 

Nevíme, co přijde za minutu. Můžeme být ve skupině lidí, kteří jdou do něčeho podobného, a přesto je to na nás. Není to o metodě, technice, je to často o minimu „berliček“. Abychom se mohli vystavit vnitřní prázdnotě. Abychom byli sami se sebou a s tím, co se vynořuje.

Není to o osvojování a nabírání něčeho nového. Je to mnohem víc o rozlišování všeho, co nejsem „já“ a co jsem za „sebe“ považoval/a. Je to o oprošťování se. Je to o nacházení svobody, síly a lásky způsobem, který nemá „jízdní itinerář“ a nikdy zaručený postup. 

Objevujeme opravdovost. Často se odlupují vrstvy naučené identity a ztotožňování se s něčím, čím jsme nikdy nebyli. Otřásne to námi někdy až do morku kostí. Pouštíme se vzorců chování, které sice mohly být bezpečné, ale staly se natolik omezujícími, že nám dnes brání svobodně „dýchat“.

A tak máme volbu. 

Budu hledat bezpečný obchod? 

Protože to je něco, co nám spousta lidí vždy ráda nabídne. Na konci však může být tvrdé vystřízlivění z iluze a hořká pachuť. 

Nebo se rozhodnu pro cestu do neznáma, kde nic není zaručené? 

Rozhodnu se tak upřímně a jasně, jak jen právě teď dovedu. Již neobelhávat sebe sama. Vzdát se (alespoň vnitřně) toho všeho, co mne svazuje. 

Vydám se na cestu bez záruk, na které znovu-objevuji své spojení se Životem. 

Ne někdy v budoucnosti. 

Právě teď. 

Život je jen teď. 

Procitnutí do Života je hluboce osobní zkušeností pro všechny účastníky a účastnice. Je to seminář, který nabízí příležitost k vnitřnímu osvobození v čase bezprecedentních změn. Pro vás, kteří už nemůžete neslyšet volání své duše. http://www.orsag.info/akce/procitnuti_zivota/