— Vnitřní svoboda —  

Když někdo přijde na semináře poprvé a teprve začíná objevovat hlubší souvislosti svého života, často je v zajetí svých programů chování. 

Člověk je obvykle „stažený“ okolnostmi svého života. V jeho / jejích životních situacích je velká tíha. Daný muž nebo žena vyhledává úniky a malé, nebo větší závislosti, ve kterých si aspoň na čas uleví. 

A pro ostatní je z velké části (duševně) nepřítomný. 

Bývá tam nevyslovené: „Musí se změnit můj život (partner, práce, celková situace), protože já už v tomhle nechci být.“

Když spolupracujeme nějaký čas, tak ta největší změna, kterou u žen a mužů vnímám, je větší lehkost. Lehkost v přístupu k životu. Lehkost v energii. Ta lehkost je paradoxně přítomná, i když si daná osoba prochází náročnými životními podmínkami. 

Jako kdyby byl najednou ve člověku přítomen prostor vnitřní svobody, který tady dříve nebyl. Muži a ženy si také – s velkou úlevou – uvědomí, že i když se děje v jejich vztazích, povoláních a životech něco, na co by dříve reagovali dramaticky, najednou mají svobodu nereagovat. Mohou se sami rozhodnout, co (ne)udělají. 

Druzí nás strhávají do svých dramat a dokud máme pocit, že nemáme volbu nereagovat, často se v našich životech nic nezmění. My si však místo reakce můžeme zvolit akci, která vychází z naší vnitřní opravdovosti. Pak si tvoříme svůj život. 

A nebo se můžeme rozhodnout nedělat nic. To také často přináší nová řešení, i když nemusí být okamžitá. Někdy (si) stačí dát prostor. 

Je to krásné pozorovat. Když člověk, který donedávna nedokázal snést nejistotou, neuměl zvládat konflikty ve vztahu, nedokázal tvořivě uplatňovat své dary a všechno „byl problém“. A díky kontinuální práci na sobě s podporou lektora a skupiny najednou nachází lehkost a nové cesty v situacích, ze kterých by se dříve hroutil/a.

Praxe, praxe, praxe

Cyklus Esence Života je postavený tak, abyste objevili prostor a svobodu v sobě sama. Díky prohlubování vědomí s podporou meditačních technik, konstelací, terapie, koučinku a rituálů můžete opouštět nefunkční, automatické reakce, které jste získali od svých původních rodin, z výchovy a společnosti v útlém dětství a později. 

Získáváte životní nadhled a pochopení pro sebe a ostatní. Když přijde životní situace, která není snadná, obvykle vidíte dary, které vám přináší. Dokážete vnímat, co se díky tomu otevírá za nové možnosti. 

Na samostatných seminářích mám jako lektor, terapeut a průvodce se svými klienty omezené možnosti. Řada lidí přijde jednorázově a mají pocit, že se změní destruktivní vzorce chování, které budovali celá desetiletí. Vnitřně „by rádi“, ale vlastně tak nějak nechtějí jít do skutečných změn, protože se bojí, co přinesou. 

A tak raději žijí životy tiché marnosti. 

Proto dnes pracuji především s těmi, kteří jsou rozhodnutí jít do změn, nebo kterým život nedává jinou možnost, než opustit chování, které přinášelo úpadek ve vztazích, na úrovni těla, a na duši. 

Cyklus Esence Života je jeden z těch kratších, „jen“ od ledna do května 2023. A přesto je postavený tak, aby přinesl skutečně prospěšné změny do vašich vztahů, profesí, těla a energie,.. 

Co do celistvosti to bude nejvyváženější cyklus, který jsem kdy vedl. 

Oproti loňskému cyklu přinese ten v roce 2023 větší hloubku, nové transformativní rituály, větší propojení s tělem, s přírodou a esencí sebe sama. 

Když uděláte svou část vnitřní práce, nebudete litovat. Přineste transformaci do životní oblasti, která to nejvíc potřebuje. Objevte, že vnitřní změnou se může měnit celý váš život. 

Sami slyšíte volání své duše. Cítíte, že není na co čekat. Můžete mít strach z neznámého, můžete mít limitující myšlenky,.. 

Síla vašeho srdce je větší, než síla minulosti. 

Dovolte si projevit tu energii, kterou v sobě cítíte. 

Dovolte si překročit práh.

— 

Cyklus Esence Života začne v posledním lednovém týdnu. Toto je druhý díl seriálu, který popisuje konkrétní benefity, které tento formát společné, skupinové práce přináší. Vycházím jak ze své praxe a pohledu lektora, tak ze zpětných vazeb účastníků v čase konání cyklů, i s odstupem času.

  1. díl byl – Vlastní zdroje – a najdete jej na mojí fb timeline z minulého týdne. 

Více k samotnému cyklu najdete tu: http://www.orsag.info/akce/esence-zivota-cyklus-2023/