Neskutečně si začínám vážit obyčejnosti v lidech. Jsou lidé, kteří nemají potřebu se ukazovat, kteří prostě dělají svou práci. Skvěle. Jsou sami sebou. Berou vás takové, jací jste. Bez keců a velkých mouder. Jsou jednoduší, ale ne takovým tím povrchním způsobem. V jejich jednoduchosti je velká moudrost a síla. Pro ty, kdo to chtějí vidět a jsou na to připravení.

Pro mě je tohle veliká vzácnost, když takové lidi potkám. Učím se od nich, jak se zbavit nepotřebného balastu, který je pro mě už `neviditelný` a který mě jinak okrádá o čas a energii.

Mnohdy si kolem sebe vybudujeme konstrukce, o kterých si myslíme, že je prostě musíme mít. A pak potkáte lidi, kteří žijí i bez nich a jsou jednoduše šťastní a berou vás takové, jací jste. A to vám hodně dá. V dnešní době, kdy ego výrazně přešlo do oblasti osobního rozvoje a duchovna a spíš se konstrukce nabalují, než shazují, je to prostě vzácnost.

Zjistil jsem, že jedno mají tihle `obyčejní` a nekomplikovaní lidé společné. Prošli si hromadou neuvěřitelných sr..ček. 😉 Prošli si řadou silných zkušeností a vyšli z toho s vědomím, co je v životě opravdu důležité. A inspirují tím, jak žijí, ne tím, co učí nebo říkají. Jejich hodnoty jsou jinde, než u většinové společnosti. To hlavní je vždy `mezi řádky` a bez zbytečné okázalosti. Je to `tam` pro ty, co naslouchají.

Dívejte se na život člověka, když se od něj chcete inspirovat.

Nedívejte se jen na to, kolik má kdo referencí a certifikátů, i když i to jistě může přispívat ke kvalitě jeho služby. Nenechte se zlákat blyštivým egem a špičkovým marketingem. Nedívejte se na pokročilý věk, prožité roky nic neznamenají. Zkušenosti a schopnost se z nich učit, je rozhodující.

Mluví někdo neustále o řádu, ale žije totální chaos? Vede druhé k `odpoutání se`, ale to je jen nutkavý projev k jeho skryté připoutanosti k tisíci a jedné věci? Učí něco, co sám nežije? V angličtině je krásný výraz `to walk the talk`: jsou za slovy člověka činy, které jsou v souladu s tím, co říká? O tom je osobní integrita.

Vnímejte energii člověka. Je vám s ním dobře? Je naprosto otevřený, nebo vás někam manipuluje? Cítíte se s ním svobodně? Vede vás k vaší síle a k vašemu zdroji vnitřní moudrosti, nebo vás dělá na sobě závislým? Vnímáte pevný charakter nebo oportunistu?

Dejte na svou první intuici a ušetříte si spoustu času. A když potkáte vzácného moudrého člověka, který je současně prostě obyčejný a jednoduchý, tak `nasávejte` jako houba a užijte si to. Vyhráli jste právě loterii. 😉