Včera jsem tady psal menší článek o tom, jak se rozhodnout pro to důležité. Kombinací pár metod snadno zjistíte kam dávat v roce 2020 svůj čas, energii, své srdce.

Dnes jen krátká úvaha k vnitřnímu sabotérovi. Tedy k té části nás, která zdánlivě sabotuje právě to, co je pro nás tak důležité.

Mnohdy, obzvlášť v lednu, bychom rádi udělali tlustou čáru za minulostí a vydali se vstříc světlým zítřkům.

Jsme ochotní opravdu makat. Děláme smlouvy sami se sebou, že když zamakáme a když budeme pravidelně dělat to a ono, tak budeme happy. A nebudeme se muset zabývat tím opravdu nepříjemným uvnitř.

Většina z nás má v sobě hluboko ukrytou bolest. Často z dob dávno minulých, kdy jsme byli emocionálně zraněni, opuštěni, či nepřijatí. Ty emoce jsou tak staré, že dnes váháme, jestli je projevit, nebo je ještě víc zatlačit do hlubin v sobě.

Je mnohem snazší podávat výkony, než se zabývat stínovými částmi v sobě.

Když se vrhnete do práce, na které vám opravdu záleží, jdete do intimních vztahů a nebo si užíváte koníčky, které vás baví..

Tak se v tom nejhorším možném momentě může ozvat vnitřní sabotér. Najednou nic nejde, protože jsme zahlceni nepochopitelnými emocemi. Děláme naprosto amatérské chyby, nedokážeme být přítomní se sebou, ani s druhými..

Je zjevné, že něco si žádá naši pozornost a je tomu jedno, co jsme si naplánovali a jaké máme představy, cíle, či novoroční předsevzetí.

S tím chaotickým uzlíčkem emocí, který v sobě cítíme se lépe pracuje, když si jej představíme jako malé dítě. Není to sabotér.

Potřebuje naši pozornost a přijetí. I za cenu toho, že některé další věci budou chvíli na stopce.

To dítě uvnitř, když si s ním dáme čas, má také pár přání. Často úplně jednoduchých..

Svést se na tobogánu. Brodit se ve sněhu. Sáňkovat. Vylézt na strom. Udělat si nádrž v potoce. Namalovat si obrázek.

Budete překvapeni, jak vám půjde ta dospělácká práce, když dáte čas od času prostor svému vnitřnímu dítěti, kterého jste donedávna považovali za tajemného sabotéra. Nejspíš zjistíte, že k výsledku vedou snazší a příjemnější cesty. Práce skrze vnitřní dítě je jedním z nejlepších způsobů jak nastartovat svou kreativitu a vitalitu.

Časem však zjistíte, že to neděláte ani pro kreativitu, ani pro další cíle..

Děláte to pro sebe.

Zase jste si vzpomněli, jaké to je, dělat něco bezdůvodně…

A už si to nenecháte vzít.