1 Spokojený a naplněný život

Když jsme vědomí tady a teď, tak si užíváme toho, co nám život přináší. Máme mnohem víc důvodů k vděčnosti, protože skutečně vidíme svět okolo nás. Vnímáme, co je opravdu důležité.

Umíme se vypořádat s náročnými situacemi, aniž bychom přidávali drama a zbytečně se vyčerpávali. Méně času trávíme ve výčitkách, co jsme mohli udělat jinak. Nebo v obavách z budoucnosti a neúspěchu.

Díky tomu, že jsme více přítomní a vnímaví, dokážeme navazovat hlubší vztahy s blízkými lidmi kolem nás. Objevujeme sami sebe a zbavujeme se omezujících vzorců chování.

2 Fyzické zdraví

Meditace a praxe všímavosti zlepšuje celkové fyzické zdraví. To co je ověřené tisíciletou praxí je dnes potvrzené i vědecky.

Meditace snižuje krevní tlak, přináší úlevu od stresu, pomáhá se srdečními onemocněními, přináší úlevu od chronických bolestí, zlepšuje spánek a pomáhá se zažíváním.

3 Mentální zdraví

K meditaci a všímavosti se dnes obrací mnoho terapeutů při práci se svými klienty. Jsou totiž neocenitelné, pokud jde o léčbu deprese, závislostí, poruch stravování, partnerských konfliktů a úzkostných stavů. Jinými slovy řečeno, meditace a všímavost v kombinaci s terapií pomáhá řešit psychické problémy přímo u zdroje.

Pojďte se přidat..

Právě dojíždíme první meditační cyklus a rovnou navazuje nový. Pokud byste se rádi pravidelně věnovali meditaci s podporou lektora a skupiny, právě teď je jedinečná příležitost.

Věnuji se meditaci pravidelně od roku 2007 ve své osobní praxi.

Jednotlivce a skupiny podporuji v meditační praxi a praxi všímavosti od roku 2012. Za tu dobu jsem pracoval se stovkami klientů ročně.

V loňském roce jsme si ověřili, že to celé slušně funguje i přes ZOOM.

Pokud cítíte, že byste rádi prohloubili své každodenní prožívání, napojili se na vnitřní pramen radosti a tvořivosti, posílili své fyzické a psychické zdraví, jste srdečně vítáni.

Meditujeme každý čtvrtek od 18:20.

Je prostor na vaše dotazy k meditační praxi a praxi všímavosti (mindfulness).

Přihlášky najdete v kalendáři akcí.