Mám v posledních dnech vícero otázek na nadcházející cyklus. Pracuje to slušně u těch, kteří jsou přihlášení. A stejně tak u těch, kteří se ještě rozhodují. Níže shrnuji pár opakujících se dotazů. Jak je to s volnými místy, strukturou účastníků, o čem to je, kde to je, shrnutí termínů a témat, podmínky účasti… 

Účinek hlubší práce s jednou skupinou účastníků 

Tohle je určitě nejintenzivnější cyklus, který jsem dosud připravoval. Vloni žádný cyklus nebyl, než aby došlo k „recyklaci“. Dal jsem důraz na vlastní osobní rozvoj & vztahy v rodině. Cyklus tak může mít letos praktickou úroveň a rozsah, ke kterým jsem v osobním i pracovním životě směřoval delší čas.

Je to takové jubileum u příležitosti mojí desetileté lektorské a terapeutické práce s vámi ve veřejném prostoru. Budeme pracovat prožitkovým způsobem, citlivě  a postupně. Metodika & přístup jsou detailně rozepsány v pozvánce (odkaz níže).

Bude to jen o vztazích? 

Nástrojem vnitřní transformace jsou naše vztahy, pravděpodobně se v tomto cyklu dotknete i dalších svých životních oblastí. 

Každodennost a životní praxe

Cyklus nebude o seminářové bublině, ale o vaší každodenní vědomé práci ve vztazích na prostoru 180 dní. A věřím, že budete pokračovat i potom. 

Jinými slovy, semináře tvoří kostru, ale to důležité se často odehrává mezi nimi. A v Cyklu Esence Vztahu budete mít podporu i v době mezi semináři.

Celé to bude možné s podporou skupiny v online prostoru, abyste mohli dělat změny. Bude to o každodenních drobných zvycích ve vašich vztazích, o vědomé pozornosti v obyčejném životě. Doba pokročila. Bez opravdovosti a pozornosti ve vašem životě to nejde. 

Ta nejdůležitější „práce“ se děje v našich intimních vztazích, původních i současných rodinách a komunitách…mimo seminářové prostory. Tedy pokud nejste na semináři v páru. 😉

Kolik míst je volných? Mohu si ještě dát čas?

V současném okamžiku je tak 25 – 30 procent volných míst. A dost lidí se zjevně rozhoduje. Protože to není malá věc, dejte si dostatek času. 

Struktura účastníků na semináři je jaká?

Hlásí se jak muži, tak ženy. Obyčejný lidi, kteří přináší svou životní zkušenost do skupiny, aniž by potřebovali tvořit nějakou spirituální image. Za to jsem rád. 😉

Hlásí se páry, což je prostě boží. A hlásí se také hodně účastníků, kteří jdou do cyklu sami, často i když jejich partneři a partnerky se sebou prostě nechtějí nic dělat a nic měnit.

Třetí skupina přihlašujících jsou ti, kdo partnery nemají, často se v předchozích vztazích (bolestivě) motali v kruzích a rádi by k dalšímu vztahu přistoupili vědomě & s větší vnitřní kapacitou. 

Jsem rád, že ve vyvážené míře jsou zastoupeny všechny tři tyto skupiny. Vnímám už teď, jak to bude obohacující. 

Je to Ok, když cyklem projde jen jeden z páru?

Pozvednout a proměnit celý vztah, to může i jeden z páru. Už jenom tím, že nebude tolik reaktivní, obviňující a zapracuje se svými rodinnými a rodovými tématy. Tím se vytvoří prostor i druhému. Bez tlaku, přirozeně.

Kde to bude?  

Celý cyklus proběhne v Centru Živá voda v Podkrkonoší (Kohoutov 143). Výborné prostory, s velkým, světlým sálem a výborným zázemím pro společnou práci. Krásná příroda kolem. Kuchyně Kuby Cígnera. Právě dostavěná dálnice a čas dojezdu se pro spoustu z vás zkrátil o dalších 30 minut (už se nejezdí přes Jaroměř). 

Mohu se zúčastnit jen některých částí?

Cyklus je určen těm, kteří jsou ochotní dát této práci skutečnou prioritu. Může se stát, že se z vážných důvodů nebudete moci zúčastnit části jednoho z termínů. Kdybyste chyběli víc, bylo by to úkor celé skupiny a těžko byste drželi krok se společnými procesy. 

Nemohu najít Témata & Termíny?

Tady je rozpis témat a termínů. První tři jsou vždy od středy večer do neděle odpoledne, poslední termín je od pátku do úterý odpoledne. Tím získáme potřebný čas pro hlubší procesy, které by na prostoru víkendu nebyly možné a přitom vás to nebude stát tolik dovolené, pokud jste v zaměstnaneckém poměru. 

Harmonogram

1  První Nádech do Života

9. – 13. březen (středa až neděle)

2 Součástí Rodu

18. – 22. květen (středa až neděle)

3 Esence Vztahu

22. – 26. červen (středa až neděle)

4 Alfa a Omega

2. – 6. září (pátek až úterý)

Kde najdu další důležité informace? 

V samotné události u mne na webu v kalendáři: http://www.orsag.info/akce/esence-vztahu-cyklus-2022/

Další otázky..

Kdyby bylo cokoliv, co bych mohl zodpovědět, pište prosím do komentářů pod tento text a nebo na email rudolf@rudolforsag.cz