Peníze, majetek, zážitky, cestování, zdraví, kariéra, dokonce ani vztahy. 

Nic z toho nás neudělá šťastnými, pokud nejsme otevřeni životu. Když si nedovolíme plně prožívat, jak bychom mohli být naplněni tou krásou tady na Zemi? 

Prožívat si plně nedovolíme kvůli bolesti z minulosti, kvůli zažitým rodovým návykům. A kvůli přesvědčení, že protože se mi stalo to a toto, tak je lepší zavřít se životu. 

Přesvědčení, že potřebuji v sobě vše uzdravit a všechnu bolest propustit a pak budu konečně šťastný, je mylné. Stejně jako přesvědčení, že když získám to a toto, tak už budu spokojen.

Není žádné pak. 

Je jen teď. 

Mezi muži a ženami na mých seminářích jsou tací, kteří ušli kus cesty a prožili si hodně bolesti, dramat a pádů. Někteří mají v sobě dnes přesto mnohem víc lehkosti, než jiní. Dokonce i ti, kteří byli opravdu hodně traumatizováni. 

To, co se u nich změnilo, je přístup k životu. 

Začínají se postupně otevírat do všeho, do toho bolavého, i toho hezkého. Přestávají dávat nálepky „dobré“ a „špatné“ a jsou vděční za to, co život přináší. Váží si své životní cesty. Nesnaží se něčeho zbavit, místo toho se uvolňují v tom, co je. Důvěřují moudrosti samotné existence.

Učí se být v nejistotě toho, co přijde. Protože v tom procesu se dostávají do mnohem většího kontaktu se životem a esencí, která prostupuje vším.

Nedržet se křečovitě toho, co považujeme za skvělé. A nezbavovat se rychle toho, co považujeme za zbytečné. To je moudrost. Jedno vede k druhému. Vše je to propojené. 

Naše hlava tohle nechce. 

Ona si vytváří svůj konceptuální svět, představu o životě, která má s životem většinou společného pramálo. Touží po jistotách a když může věci pojmenovat a posoudit, tak má dojem, že si udržuje pevnou kontrolu. Přitom nikdy kontrolu neměla, jen její zdání. 

Život nemůžeme kontrolovat. Životu se můžeme „jen“ odevzdat. Tím, že se dáme s důvěrou tomu, co nás samotné přesahuje, tak odejde spousta dramat a objevíme svou přirozenost. Na úrovni těla, mysli, duše i srdce. 

Rád bych vás touto cestou pozval na jedinečnou cestu. 

Cestu, na které objevíte sebe sama způsobem, který si vaše mysl právě teď ještě nedokáže ani představit. 

Cestu, která přinese lehkost, radost, hloubku a blízkost do vašich životů.

Cestu, která bude dobrodružná a potkáte se na ní se svou odvahou… a svými stíny, které ukrývají váš skrytý potenciál a netušené dary.

Vše k Cyklu Esence Vztahu 2023 najdete tu: http://www.orsag.info/akce/esence-zivota-cyklus-2023/ 

Kdybyste nejprve rádi poznali prostory (Živou vodu), kde celý cyklus bude probíhat, zvu vás na prosincový seminář Dokončení letošních témat a Vize 2023: http://www.orsag.info/akce/dokonceni_roku_vize_2023/