Čas na začátku února je z hlediska přírody a celku počátkem proměny. Jedna fáze pomalu končí a další začíná. Na povrchu ještě není nic vidět, avšak v útrobách země se probouzí život pro další rok. Dny se prodlužují a přichází více světla.

Mnozí znají Hromnice, svátek lidového křesťanství, který oslavuje příchod jara. V tento čas přinesla Panna Marie Ježíše do Chrámu Ducha Svatého, aby byl zasvěcen Bohu. Na Hromnice se světily svíce, které se pak dávaly za okno, aby chránily domácnost. 

Hromnice u nás byly inspirovány starším, starokeltským svátkem Imbolc – Svátkem Světel. Podle keltských a druidských tradic jsme vystaveni v tuto dobu většímu působení světla a staré uvolňuje místo novému. Nejen venku, ale i uvnitř.

Imbolc Rituály jsem často připravoval skupinově. Jsou pro mne zahajovacími rituály nového roku. Někdy přicházela požehnání samotných nebes. Pro to nejsou jiná slova.  

Tyto události byly hlubokou meditací, která nás spojovala s vědomím na hlubší úrovni, než se dařilo v běžném životě. Účinky byly prospěšné a dlouhodobé.

Současné energie

Tentokrát toto období vnímám silněji, než obvykle. Možná je to podpořené i nadcházejícím novoluním a celkově touto dobou a citlivostí & energií dvojek v datu 2.2. 2022

Přichází nové a silné energie a ta působí očistně i na úrovni našeho těla a psychiky. A ne vždy to je příjemný proces, obzvlášť když se mu bráníme. 

Na povrch se vyplavují záležitosti, které jsme dlouho nechtěli vidět a my se můžeme pokusit přenést celkovou pozornost na své okolí a na druhé, místo bychom zůstávali vědomím uvnitř. 

Můžeme jít do zbytečných dramat a konfliktů a tím propásneme příležitost poznat lépe sebe sama a osvobodit se ze zažitých a omezujících vzorců chování. 

Nutkavá snaha něco dělat, abych nemusel / nemusela cítit, co cítím. To je způsob, jak odkládat nevyhnutelné. 

Dát si prostor

Tentokrát nepřipravuji skupinový rituál. Po delším čase aktivity vnímám, že si potřebuji dát prostor sám pro sebe. Přirozeně to vyplynulo. Mnozí z vás to mají nejspíš podobně. Ve vzduchu je cenná příležitost. Jsem vděčný, že mám podporu partnerky a mohu odjet na pár dní.

Ponor do sebe může teď přinést mnohé plody a uvědomění. 

Být v přírodě, jen vědomí, dech, pohyb a zastavení. 

Pozornost tomu, co se otevírá.