Roky pracuji s jednotlivci, páry, s celými rodinami. Vidím, kolik lidí má hluboké problémy s intimitou a sexualitou.

Ty vychází z dlouhodobě neřešených záležitostí minulosti. Vychází ze zranění ve vztazích, která nebyla vykomunikována a uzdravena. Mnoho lidí je také raději v hlavě, nebo ulítávají do jiných dimenzí, než aby byli nohama na Zemi. Dnes se nabízí spousta úniků z reality..

V soudobé spiritualitě je lákavé řešit jen tu horní půlku. Na úrovni energetických center těla vše od srdce nahoru. Tou druhou půlkou: od břicha dolů se málokdo chce zaobírat, protože to není natolik čisté a ve světle..

Tam jsou ty staré bolístky, které by rády do světla naší pozornosti.. Tam jsou nepochopené životní situace. Situace, kdy jsme „to nezvládli“ a raději jsme vytěsnili to bolestné do nevědomí a do tkání našeho těla, které si nese bolest doteď..

Bolístky, jejichž propuštění a uzdravení vede k plnému prožívání života. K plnému prožívání vztahů bez sebe-destrukce a chybějící intimity, blízkosti a sexu.

Málokdo se chce zabývat tím, co mnohdy leží „ve stínu“ – v břiše a v pánvi – a přitom tady je pokladnice mnoha našich darů. Strach nám však brání, abychom se osvobodili do života.

Celistvost a přijetí sebe vcelku je cesta ke spokojenosti a každodennímu prožívání života v radosti. Pak i ty bolestné záležitosti dokážeme zpracovat s nadhledem a pochopením.

Některé zdi nám slouží – jsou to naše hranice, které nám umožňují bezpečný prostor – a jiné zdi nám neslouží, spíše nás mrzačí pro každodenní život. S podporou tyto nefunkční zdi můžete propustit..

Dospěl čas na pokročilejší seminář.

Tohle není něco, na co stačí víkendovka. Zvolil jsem čas Beltainu (Čarodějnic), kde již tradičně mám delší semináře. Tento však bude poprvé šestidenní. (Pátek je svátek a tedy jsou třeba jen tři dny dovolené.)

Seminář bude o intimitě. Intimita není sex. Intimita je schopnost otevřít se sám / sama sobě a přijímat se s tím, co se ukazuje. Je to o tom, dovolit si být viděn/a bez masek a bez nálepek. Je to cesta k vnitřní svobodě a sebepoznání. Většina lidí v sexu nikdy nedojde do bodu, kdy je to intimní.

Je to frustrace pro obě strany. Těla jsou spolu, ale ty bytosti uvnitř tady vlastně nejsou..

Dva mohou být natolik zavření, že se neukáží sobě navzájem. A nebo to dokáží na začátku a když se o slovo přihlásí osobní traumata a bolístky, tak se opět zavřou…a touží po milenci, nebo milence, kde by to opět měli. Když si milence najdou, tak je to opět ten stejný proces. Začne to hezky a po chvíli se to změní a přihlásí se staré neřešené záležitosti a tělo se nedokáže uvolnit…

Mnoho lidí se neumí druhého ani dotknout. Protože si nedovolí být dotýkáni tak, aby cítili.. Dotek je jeden z největších darů a nejhubších nástrojů transformace, které máme. A my jej většinou používáme tak z 10 – 20 procent.

Možná už víte, že hluboce intimní zážitek můžete mít s někým druhým, aniž byste se svlékli. Dokonce aniž byste se navzájem dotkli. Je to tanec společných energií.. Je to splynutí s druhým člověkem, kterého jako kdybyste znali celé životy, i když se vidíte prvně.

Postupně během následujících dní budu přidávat další příspěvky k semináři Dotek Těla Dar Bytí. Pokud jste připraveni zahrnout do svého osobního rozvoje i své tělo – plnohodnotným, hlubokým a jemným způsobem – srdečně jste zváni.