Je ti zase třiadvacet. Před týdnem jsi byl na třetím rande s Veronikou ze sousední kanceláře. Je to s ní neskutečně fajn. Společný čas vždy utíká jako nic. Zajímají vás podobné věci. Jsi totálně nabitý energií. Vypadá to, že ona taky celá září. Mezi vámi je stůl, ale je to, jako kdyby mezi vámi nebyla žádná vzdálenost. Mohli byste si doplňovat věty. Jako kdyby jste společně splynuli v jedno.

Než jsi Veroniku oslovil, trvalo to hodně dlouho. Nechtěl jsi udělat chybu. Líbila se ti od tvého příchodu do téhle práce. Jen jsi prostě nevěděl, jak na to.

🙂

Když jsi s ní, tak jako kdyby se zpomalil celý svět a ty v sobě cítíš život na plné obrátky. Dokážeš si přehrávat zpětně jednotlivé části vašich setkání a semtam se přistihneš, jak se usmíváš.

Jenže od poslední schůzky uběhly dva týdny. Veronika nereagovala na tvůj návrh znovu se setkat. A v práci se ti vyhýbá.

Teď jsi totálně bez energie. Přitom jíš a spíš jako obvykle.

Zdá se, že tohle je o jiném zdroji energie.Jdeš si k filtru pro vodu a vidíš, že Veronika tam stojí. Vypneš hlavu, sebereš odvahu a jdeš k ní. Pozoruješ se, jak se jí ptáš, co se stalo.. S obavou čekáš, co ti řekne.

Dáte se do rozhovoru. Veronika ti říká, že je docela čerstvě po rozchodu a po té vaší schůzce se cítila celkem zmatená. Mísily se v ní super pocity a taky spousty obav.

Říká, že je ráda, že jsi ji oslovil, protože za tebou chtěla zrovna jít. Líbíš se jí a záleží jí na tobě. Ale potřebovala by pomalejší tempo. Ráda se s tebou bude dál potkávat. Ulevilo se jí, že ti to řekla.

V ten moment, jako když se něco v tobě zase otevře. Je to příval energie. A ty cítíš, že bys mohl hned teď uběhnout maraton,…

Je ti tohle povědomé?

Blokování energie (ze strachu)

To same zažívám s klienty na seminářích. Mnohdy přijedou unavení a zavření. V některém prožitkovém cvičení, po nějakém pochopení, či uvědomění…se znovu otevřou. Je to otázka chvilky. A přede mnou je jiný člověk. Ve tváři je „vyhlazený“ a najednou uvolněný. Jejich energie poskočí o několik příček nahoru.

🙂

Funguje to u nás všech stejně. Všichni jsme měli nějaké dětství. Jako malí jsme mnoho času byli otevření a spontánní. A rodiče, vychovatelky v družině, nebo naši sourozenci a kamarádi mohli udělat něco, co nás zranilo a my jsme se zavřeli.

Dnes je to už automatický, nevědomý mechanismus založený na naší minulosti. Když se něco stane, tak se uzavřete.A s tím stopnete proud vnitřní energie, který není závislý na vnějším zdroji.

Když vás například partner, či partnerka opakovaně zraňuje, tak raději zavřete své srdce. A i když jste už celkem vědomí a pracujete se sebou celé roky, tak si toho ani nemusíte být vědomi. Můžete vědět, že druzí vás nezraňují, jen spouští vaše stará zranění, která už tam dlouho byla. A přesto se to „prostě“ stane.

Když zůstáváte dlouho zavření srdcem (i dalšími energetickými centry svého těla), tak už ani nevíte, jaké to je, když jste otevření.

Zavření nejste atraktivní pro druhé. I vaše tělo jakoby chřadlo, i když dodržujete jinak hvězdnou životosprávu.

Vaše tělo má návyk se zavírat a jen vy jej můžete změnit.

Je to na vás, jestli vědomě s tělem budete pracovat a postupně se zase otevírat.

Někteří lidé zůstávají otevření a nezavřou se, ani když se dostanou do těžkých vztahových a dalších životních situací. Většinou je poznáte už na dálku. Svítí kolem nich aura světla. Když na vás dají ruce, tak ty ruce hřejí.

Většinou se těm lidem říká léčitelé, mystikové, či šamani. Mají energie na rozdávání. Nejsou však vyvolení.

Tihle lidé nejsou ničím jedineční. Jsou prostě v kontaktu s tím, co by mělo být přirozené. Zpracovali prostě některá svá důležitá životní témata. Uvědomili si pár věcí a podle toho změnili život.

A stejně jedinečně působí.

Protože většina lidí na Zemi zůstává trvale zavřená. Kromě krátkých záblesků, kdy se zamilují, nebo se uvolní natolik, že se načas otevřou.

Všichni k téhle energii máme stejně blízko. – Není jen pro vyvolené rytíře Jedi.

🙂

Je to energie pro všechny.

Je tady pořád.

Jen k nám ta energie nemůže, když jsme vůči ní zavření.

Můžete se rozhodnout a přestat tuhle energii blokovat. Přihlaste se o to, co vám náleží.

Co to vyžaduje?

Vědomý přístup ke svému tělu.

Objevování, kdy se otevíráte a kdy se uzavíráte vnitřnímu zdroji energie.

Postavit se čelem svým strachům a uvidět, že už nejsi ta malá holka, ten malý kluk… a můžeš jít dál..

Do života a živelnosti.

K překypující tělesné vitalitě bez ohledu na tvůj věk.

Ke svobodě, která je prožívána zevnitř.

Do radosti bez příčiny.