Protože to skutečné vždy zůstane. A to falešné tu nikdy doopravdy nebylo..

Zralý člověk se pozná. Není od něj žádný tlak, žádná urputná snaha o cokoliv. V očích má světýlka a v jeho postoji je vzácná uvolněnost a přítomnost. Nedozvíte se od něj moc informací. A je vám s ním opravdu dobře. 

Se zralými lidmi jste prostě v „poli moudrosti“. Jsou prázdní a přesto plní. S nimi k nám přichází odpovědi samy od sebe – v tichu, beze slov. Obyčejné je s nimi neobyčejné a málokdy přijdeme na to, proč to tak je. Podvědomě se otevíráme svým srdcem, když tady nikomu o nic nejde. 

Zajímají mě životní příběhy zralých lidí. Dívám se, co zralé lidi spojuje. 

Většinu z nich spojuje jedno… Je to míra utrpení, které ve svých životech prožili. Mnohdy toho spoustu ztratili a zase nalezli. Ztratili toho tolik, že dnes mohou přijímat život, aniž by si kladli podmínky. To osvobozuje je i jejich Život.

Utrpení vás může naopak stáhnout, můžete se bránit životu. Vytvořit si kolem svého utrpení bolestný příběh a posílit tak svou osobnost, své ego – to je běžný postup pro většinu lidí na určitém stupni vývoje. Můžete udělat spoustu opatření, abyste již netratili, netrpěli, nezažili ty bolestné pocity. Podívejte se však na to, jakou cenu za tuhle kontrolu života platíte. 

A nebo se vám utrpení může stát „malou smrtí“. Smrtí pro přebujelou osobnost, tužby, nároky, strachy a lpění. Důležité je, že když pochopíte pocitově, tak se už nedržíte svého utrpení. A tak nemusíte být stále dokola vystavování dalšímu a dalšímu utrpení. 

Můžete utrpení nechat, aby odneslo to všechno, co není skutečné. Místo stažení se víc otevřít životu – i jakékoliv bolesti, kterou v sobě nosíte. Na vnější úrovni třeba až tak o moc nepřijdete. 

Na vnitřní úrovni vstoupí esence, světlo společného bytí. To, co bylo utrpením se stává požehnáním. 

Proces malé smrti začne o státním svátku 28. října a dokončen bude v čase Dušiček. Čeká vás očistný proces, který vám umožní uvidět celý svůj život v souvislostech. Bez konceptů. V ryzí nahotě. V lásce a síle. S podporou předků. Zvu tě na Od Smrti k Životu.