Práci s vizí na další rok se věnuji víc jak třicet let. Když mi bylo tolik, kolik je dnes našemu synovi, tak jsem měl roční seznamy cílů a představu, jak to na konci dalšího roku bude v mém životě vypadat. 🙂

Dnes to celé vnímám jako proces volání Vize. Vize, která je v souladu s mými životními hodnotami, dává mi smysl a často mne přesahuje. Není to něco, co bych si chtěl vymyslet hlavou. Není to něco, čeho jsem stoprocentní tvůrce. Je to něco, co ke mně přijde přirozeně téměř samo, když tomu vytvořím prostor v sobě.

Vytvořit tenhle prostor v sobě, to je o ochotě být prázdný.

Je to o odvaze pustit se i toho, co celkem hezky funguje.

Je to o poodstoupení od té části mé osobnosti, která by chtěla příliš kontrolovat.

Je to o důvěře.

~

I letos připravujeme třídenní proces Vize, protože skutečně hodnotné záležitosti potřebují svůj čas.

Sejdeme se za pár dní v Živé vodě, abychom čerpali z lednového ticha a klidu, z mrazivé přírody, z našeho bytostného propojení a spolupráce.

První část semináře je o vnitřní a vnější přípravě. O naší ochotě uvolnit se víc do Života. Je o propouštění záležitostí, které sice mohou být funkční, ale již nejsou příliš aktuální. Je to o sebe-reflexi a o reflexi předchozího roku (možná let).

A pak jde o tu naši ochotu být v mezikroku, v prázdnotě, v nicotě, ve vakuu. A tam najít plnost, která vychází ze spojení s Esencí. Esencí života ~ esencí sebe samých.

Ve druhé části se otevřeme (ne)osobní Vizi, která je tady pro nás možná již z velké části připravená. Můžeme této Vizi říkat „moje vize“. Ale pravdou je, že tahle Vize nás často přesahuje. Je součástí toho kolektivního, je součástí celku. Tím lépe to pak celé funguje, energeticky, tvořivě, v radosti, vztahové, finančně,..

Ať už se pro vás během těchto společných dní zrodí jakákoliv vize, je jen na vás, jestli se rozhodnete s ní spolupracovat. Jestli se dáte do realizace a necháte se vést a sami povedete, kde bude potřeba.

Vše je propojené. Cokoliv, s čím pracujeme vědomě ve svých životech, přináší hlubší kvalitu i do našich poslání a povolání.

Máme na výběr.

Můžeme automaticky reagovat na to, co se děje uvnitř nás a vně nás.

Nebo můžeme začít utvářet své ostrovy vnitřního klidu, lásky a tvořivosti, které se budou postupně rozšiřovat i do našich komunit.

Photo: Frank McKenna / Unsplash