Spousta lidí dneska hledá nějaký trik (koučinkový, poradenský, duchovní,..), či hluboké a nečekané uvědomění, jak zvládat dál svoje vztahy, práci, břemena. Jak být zdraví a plní energie.

Někdy hledáme složité cesty, abychom mohli dál dělat to, co nám neprospívá. Protože se to bojíme kvůli nejrůznějším strachům nedělat. Bojíme se nebýt někým, kým jsme tak dlouho.

Často už sami v sobě máme jednoduchou odpověď. Zařídit se podle ní nás neskutečně děsí. Děsí nás zastavit se, když jsme přepracovaní. Děsí nás rozejít se ve vztahu, který už vlastně skončil. Děsí nás opustit kariéru, kterou jsme tak dlouho budovali a jít do něčeho nového. Děsí nás přiznat si, že deset let chodíme po seminářích, ale vlastně před sebou dovedně utíkáme.

Hodně věcí je otázkou jednoho obyčejného rozhodnutí a schopnosti jít dál malej krok za krokem. Podpora je vždycky tady, když se do toho pustíme. Ne dřív. A na některé věci se prostě dopředu nelze připravit.

Je samozřejmě mnohdy snazší odkládat nevyhnutelné a hledat další kličku, metodu, či techniku, která nám umožní setrvávat tam, kde jsme.

Všechno je naštěstí otázka času. Život nás vždy dostane tam, kde nás potřebuje. Je na nás, jestli s ním budeme bojovat, nebo se uvolníme..