Asi před 12 lety jsem se účastnil prvních rozvojových online kurzů. (Tedy když pominu bezpečnost práce / BOZP v Accenture, to bylo o něco dřív, hihi.) Překvapilo mne, kolik mi to dalo hodnoty. Měl jsem vůči online formám vzdělávání spoustu předsudků a nevěřil jsem, že to funguje. Dneska je to pro mě prostě jedna z možných forem, která má svoje mínusy, ale i spoustu plusů…

Napadlo mne tehdy, jestli budu dělat jednou svoje online kurzy. Mám rád osobní kontakt a nic mne nenutilo se do toho opravdu dát. Až do teď..

Cítím, že tenhle čas podporuje opravdové vnitřní změny. Co se nedařilo dlouhou dobu, teď jde.. Když je rozhodnutí, vůle, hlubší záměr jít do toho..

Věci zapadly do sebe a rozhodl jsem se uspořádat další část Nebe na Zemi: Ve svobodě a síle svých hranic…online formou. Podpořit ty, kteří teď podporu potřebují. Obzvlášť pokud jde o téma osobních hranic.

Bez zdravých osobních hranic není ani zdravých vztahů. Jsou to pevné základy, bez kterých se ve svých životech neobejdeme. Hranice chrání náš čas, naši energii, naše hodnoty, pocity, ideje a další cenné zdroje.

Šel jsem do toho s tím, že se třeba přihlásí jen pár lidí. Nakonec do toho jdou skoro všichni z pravidelného cyklu a každý den se dohlašují teď další účastníci.

Včera jsem dokončil pracovní materiál pro podporu tohoto tématu online. Mám super zkušenost s meditacemi touto formou. Budeme pracovat i konstelačně skrze vnitřní imaginaci. Terapeuticky. Koučinkově. Předplacený ZOOM umožňuje jít bez omezení do kruhů sdílení a interakce.

Poslal jsem účastníkům v ZIPu svoji dynamickou meditaci Nebe na Zemi i s návodem, aby si ji mohl každý dát doma, jak potřebuje…

Držte palce. Vlastně si to dneska dávám tak trochu k svátku.