Když jsme byli malí, ocitali jsme se někdy uprostřed konfliktů a sporů mezi mámou a tátou. Je jedno, jestli ty spory probíhaly otevřeně, nebo skrytě. Dítě pozná, co je pod povrchem.

Ještě jsme nevěděli, že to jde jinak. Rodiče nám to neukázali. Ani jim to nikdo neukázal. A tak jsme si vybírali stranu otce, nebo stranu mámy. Jako děti jsme přirozeně nechtěli být nikdy na jedné straně. Být na jedné straně v konfliktu rodičů vytváří napětí, depresi, bolest.. A tak jsme otevřeně podpořili jednoho a skrytě druhého. Nebo jsme opakovaně přecházeli z jedné strany na druhou. Co nejvíc spravedlivě. Tak, jak jsme uměli. Díky tomu jsme mohli rozvíjet svou vnímavost a citlivost.

A díky tomu se mnozí z nás později stali terapeuty, kouči, lektory, léčiteli a dalšími odborníky v pomáhajících profesích.

Teď jsme dospělí. Život obrousil naše hrany. Někdy bolestivě. Mnoho se toho událo.. Kruh se uzavírá a my jsme opět více ve spojení se svou duší.

Pohledem naší duše jsou oba rodiče milovaní stejně. Oba nám dali život. Jeden není víc vzdálený, než druhý..

Když se však podíváme do svého srdce, tak vidíme, že někdy je jeden rodič stále ještě ve větší vzdálenosti, než ten druhý.

Možná máme svoje důvody, proč to tak je. Na úrovni osobnosti najdeme spoustu křivd a situací, které ospravedlňují, proč je jeden z rodičů dál, než ten druhý. Mnohdy je paradoxně dál ten, který tady pro nás byl více. Byl tady více a tak dělal i více chyb.

Dříve nebo později pochopíme, že nerovnováhou se svými rodiči ubližujeme jen a jen sami sobě. Pochopíme, že odtud pramení všechno naše (sebe)hodnocení, dělání rozdílů a srovnávání.

Duše má neobyčejnou schopnost spojit to, co bylo rozděleno. Vrátit do rovnováhy to, co bylo vychýleno. Když dáme duši prostor, můžeme skrze svou duši rozkvést. I na úrovni těla, srdce a mysli.

Opět se vracíme do temné poloviny roku. Blíží se podzimní rovnodennost a nás to přirozeně povede z vnějšího světa více do světa uvnitř. Mnozí se temného období obávají, protože je pro ně z mnoha důvodů náročné. Vyplouvá na povrch to, co ve světlé části roku dřímalo. Tato část přírodního cyklu je však příležitostí k rozkvětu uvnitř. Aby pak ve světlé části roku mohl proběhnout rozkvět i venku.

Připravovaný seminář Moje místo v životě bude pro vaši duši. O podzimní rovnodennosti a s velkým rituálem. Tentokrát je rituál ve své podstatě přípravou na vědomou, vnitřní transformaci v temné části roku.

Jen v přijetí svých neviděných částí si skutečně dovolíme rozepnout svá křídla.