Nějakých 7-8 let jsem připravoval hlavně jednodenní a víkendové rozvojové & prožitkové semináře. Fungovalo to (a funguje) dobře. I v tomto čase se dá jít do slušné intenzity, vědomí, hloubky a rozsahu. 

U některých témat jsem přesto měl pocit, že odjíždíme v momentě, kdy by se daly sklízet největší „plody“ vnitřní práce. V neděli odpoledne lidi přepínali do „běžného“ režimu, vyzvedávali děti, připravovali se na další týden. Zdárný vnitřní proces byl často přerušen krátce poté, co začal. 

Dát si po skončení semináře prostor pro sebe, čas na další integraci (ideálně v řádu hodin), to je stejně důležité, jako samotný seminář. Když jste matka samoživitelka, nebo makáte dvanáctky, bývá to celkem oříšek.

A do některých témat – obzvlášť, co se týče intenzivní práce s tělem, životní energií a traumaty, mne to do víkendů nepouštělo téměř vůbec. 

Letos se to poprvé „překlopilo“. Víkendů je méně, než čtyřdenních až šestidenních seminářů. Je to výzva pro mne, i pro moje klienty, kteří jsou připravení jít do větší hloubky a důvěry životu. 

Děkuji všem, kdo dáváte natolik velkou prioritu vnitřní práci, že si vezmete dny dovolené na seminář, investujete své prostředky, čas, energii, protože cítíte, že je čas něco v životě skutečně změnit. Jakákoliv prospěšná změna u sebe se nám násobně vrací z okolí, ze života.

Paradox

Největší je paradox, že jako lektorovi a terapeutovi se mi vlastně ulevilo. Jednoduše cítím, že s muži a ženami na delších seminářích máme konečně větší prostor a násobně větší možnosti. Je to úplně něco jiného. 

Vloni v létě na šestidenním semináři jsem viděl, že někteří z účastníků a účastnic dokázali udělat za ty dny větší vnitřní posun, než za celoroční cyklus, který probíhal o víkendech. 

To bylo sakra silné uvědomění. 

Když víte, že jste na semináři na víc dní, tak si prostě dovolíte. Dovolíte si otevřít se i s tématy, která potřebují čas na pochopení, přijetí a integraci. Je třeba respektovat proces. 

Všichni máme vnitřní moudrost a naše tělo má hlubokou vnitřní intuici. 

Energetické bloky a traumatizující situace mohou zůstávat v těle uložené celá desetiletí, dokud se neobjeví vhodná příležitost je nechat jít. Je to vnitřní ochrana a pojistka. A souvisí to i s vnitřní kapacitou.

Tělo pozná, že už máme natolik velkou vnitřní kapacitu, aby propustilo vnitřní bolest a přijalo více lehkosti, radosti a volně proudící energie. Více spojení se Životem.

Řada lidí vypovídá, že se uvolnili ze starých bolestí, traumat a omezujících vzorců často až kolem čtyřicítky. Měli kapacitu a nadhled, i obroušené ego a to jim umožnilo své vnitřní zátěže zpracovat. I mně v posledních letech přišly ty nejcennější posuny a uvědomění. 

Dnes žijeme v jiné době, než ještě před pár lety. Život nás vystavuje nejistotám a mnozí prochází vnitřními změnami, bez ohledu na svůj věk.

Šestidenní seminář je nejdelší seminář, který se mnou můžete absolvovat. Je to dostatek času na to, abyste se mohli skutečně uvolnit a jít k esenci. Pracovat se svou vnitřní energií tak, abyste skutečně nalezli zdroje své vnitřní síly a přinesli si to vše do každodenních životů.

Je to hluboce transformativní zážitek, který může doslova & prospěšně změnit váš život. Když to dovolíte. 

Moje hlavní role je v tom, abych vytvářel bezpečný prostor, kde je možnost s lehkostí pracovat i s těžkými a velmi osobními tématy. Tady máte čas a můžete pracovat vědomě s čímkoliv, co dlouho stálo za vašimi zády… 

Máte velkou svobodu nastavit si vše tak, jak potřebujete. Čerpáte z mojí plné podpory, jak ve skupinové práci, tak individuálně.

Po desítkách let v osobním rozvoji a spiritualitě, v každodenní praxi, stále objevuji, co funguje. Čerpám z nejhlubších tradic, i z moudrosti, která nás všechny přesahuje. 

Pokud jste připraveni na skutečně celistvou práci, která bude zahrnovat vaše tělo, srdce, mysl i duši, tak vás zvu na šestidenní seminář Procitnutí do Života. Tohle je příležitost k vnitřnímu osvobození a spojení se se zdroji své síly a vnitřní laskavosti. 

Čekají vás nesmírně osvobozující taoistické, energetické masáže. Krok za krokem uvolníte své tělo jedinečným způsobem a celou praxi si odnesete do svých životů a vztahů. Objevíte praktickou sílu tibetského buddhismu ve své esenci. Čeká vás spontánní praxe kašmírské tantry. Najdete úlevu ve spojení svého vnitřního ženského a mužského principu. Zažijete extatický tanec ve spojení s posvátnou kakao ceremonií. 

Takový seminář připravuji jen jedenkrát v roce. 

http://www.orsag.info/akce/procitnuti_zivota/

Příležitost rozevřít svá křídla.

Přijmout svou životní energii.

A osvobodit se do života.