Zeptá se mne bývalý spolužák, se kterým jsme se roky neviděli..

Proč prý pořád poslouchám problémy někoho jiného. Proč druhé tahám z bryndy. Proč se tolik vystavuji emocím druhých. Proč mám dlouhodobě trpělivost s lidmi, kteří se ne vždy chtějí změnit? Proč připravuji náročný cyklus seminářů s jednou skupinou, když bych mohl dělat jednorázové semináře a nést mnohem méně zátěže a zodpovědnosti.

Řada lidí nechápe, proč jsem před lety opustil IT Security, kde jsem měl slibně rozjetou kariéru. Svoje jistoty. A parádní plat.

Dělám to proto, že to samé udělali v minulosti jiní pro mne. Mí učitelé tu pro mne byli, když jsem byl totálně v háji. Neviděl jsem svou hodnotu. Neuměl jsem žít vztahy. Měl jsem pocit, že musím neustále dřít, abych měl alespoň nějakou cenu. Kdokoliv mne dobře mířenou slovní poznámkou rozstřelil.

Nedokázal jsem si nastavit hranice s druhými a často jsem byl vyčerpaný. Utíkal jsem před sebou i druhými, protože jsem hledal nějaký nereálný sen, kde je všechno lepší. Být s rodiči pohromadě pro mě bývalo nesnesitelně náročné.

Dělám to proto, že to má smysl. Nečekám od svých klientů vděčnost. Nenutím je natvrdo do změn. Ale vytvářím podmínky, aby ty vnitřní i vnější změny mohly proběhnout, když jsou lidé připraveni.

Dělám to i proto, že mi to jde a mnohdy cítím, jako by mne podporovala celá Existence.

Na konci loňského Nebe na Zemi jsem to nečekal. Nečekal jsem, kolik osobních příběhů se změní. Říkal jsem si.. „Škoda, že jsem lidi nevyfotil na začátku a na konci, jak to dělají někteří z mých kolegů.“

Změny byly hmatatelné a nebylo to jen uvolněností a energií ve tvářích mužů a žen, kteří prošli loňským cyklem. Vznikla spousta nových přátelství. Jsem s lidmi z cyklu v kontaktu. Někteří pokračují v Nebe na Zemi 2020, protože vnímají, že s podporou takové skupiny to skutečně šlape.

Tohle je jen pár ze změn, které vloni proběhly.

Jeden člověk byl ještě na začátku roku docela slušná oběť. Znáte to, životní okolnosti, tohle a tamto.. Na konci roku jsem viděl v jeho očích sílu a nebylo třeba slov.

Další žena žila ve vztahu, kde to bylo v těžké nerovnováze. Ona mnohem víc dávala a partner byl vlastně zakletý. Většinu času tady ostatně ani nebyl a dával více na svoji maminku, než na svoji partnerku. Dnes tato žena je s někým jiným a je šťastná.

Další účastnice má krásné dary, ale nedávala je do tvořivosti. Dnes začala malovat a okamžitě začala dostávat zakázky.

Muž byl uvázaný v korporátu a jeho životní síla prakticky nebyla. Dokázal se projevovat jen skrze mysl a nebo silné emocionální projevy. Dnes nachází svoje poslání, je v něm mnohem víc klidu a autenticity. Obnovil svoje spojení s přírodou.

Žena tady byla pro všechny a zachraňovala muže, kteří však nebyli ochotní dát jí celé své srdce. Dnes si umí nastavit hranice a říct „Ne“. Umí si dát sebe zdravě na první místo.

Jedna mladá žena se mnou vloni prošla mnoha procesy a rituály a dnes předává z těchto zkušeností malým dětem. Svým jedinečným způsobem uchopila své dary a dává je dál, aniž by musela měnit svou práci..

Dalo by se pokračovat..

Zásluhy nepatří ani mně, ani cyklu Nebe na Zemi. Patří lidem, kteří se rozhodli. Rozhodli se kráčet svými životy vědomě. Rozhodli se skrze vnitřní změny měnit svět okolo sebe.

Všichni jsme na cestě. Nikdo nemá nikdy hotovo. To ani není smysl žití na Zemi. Pro někoho je život náročnější, ale každý malý krůček se počítá. Když uděláte malou změnu ve svém každodenním životě, tak má obrovský dopad po měsících, či dokonce letech.

Brzy začne nový cyklus Nebe na Zemi 2020. První dva semináře jsou volné. Je možno se jich zúčastnit samostatně a pak se rozhodnout, jestli byste rádi šli do celého cyklu. Tahle práce mi dává největší smysl. Je to pravidelná podpora pro vás v roce 2020 ve všech důležitých oblastech života.

Začínáme seminářem „Plním si své sny“ na konci ledna, v březnu bude následovat „Alchymie zdravých vztahů“. Samotný cyklus bude probíhat v přibližně měsíční frekvenci víkendovými setkáváními. Vše najdete na odkaze níže.

Pokud letos chcete vzlétnout a hodilo by se vám trochu podpory..