Mnoho z nás má osobní zkušenost, že když najdeme naplnění uvnitř, tak se většinou až „zázračně“ začne dařit celkově v našem životě. V tom, co děláme. S kým jsme. Kde a jak žijeme. 

Najednou všechny střípky naší skládačky začnou zapadat do sebe. 

Je to přirozené. Protože dokud jsme nespokojení uvnitř, nikdy nedokážeme skutečně být s tím, co je v našem životě přítomné. Stále jsme ve vnitřním odporu. Často jsme v rezistenci, aniž si to uvědomujeme. 

A tak ani nevidíme všechny ty dary kolem nás. Neslyšíme to tiché vnitřní vedení. 

V momentě, kdy cítíme, že vše podstatné už jsme a máme, je to uvolnění, je to naplnění. A život nám ukáže (dá) víc, než jsme si kdy přáli.

A pak je tady další pohled. 

Nebo možná další fáze. 🙂 

Když jsme na svém „místě“, tak to přináší ještě hlubší naplnění. 

Nejen fyzicky na správném místě.

Když tvoříme, co jsme sem na Zemi přišli tvořit, tak to je radost. Ta radost přetéká. Naše radost se stává radostí mnoha lidí okolo nás. 

Je to pocit hlubokého smyslu. 

Je to sdílení podstaty, která se projevuje různými formami. 

Formy se mohou měnit. To znamená, že způsoby našeho tvoření a předávání se během našeho života proměňují. 

A radost – vlastně živost – zůstává. 

Poslední roky mám kolem sebe víc a víc lidí, kteří tvoří tak, jak cítí ze své podstaty, ze své duše. Tvoří způsoby, které jsou pro ně velmi přirozené. 

Jsou odvážní, protože dlouho nechtěli být vidět. Dlouho se báli dát něco ze sebe do světa. Báli se hodnocení, selhání, nabývání ega a dalších věcí.

Jsou to často lidé, které znám roky. Byl jsem u toho, když hledali cestu k tomu, aby dali do světa poslání, které si je tiše dlouho volalo. 

Byli životem často vedeni k tomu, aby vyšli k komfortní zóny. Šli do velké vnitřní pravdivosti, upřímnosti a do osobního rizika. Mnohdy to bylo také o propouštění něčeho, čím si sami bránili žít život ve větší vnitřní i vnější svobodě. 

Umět propustit něco, co jste budovali roky, do čeho jste investovali spoustu energie, to je velká věc. I když to je něco, co nikdy nebylo „vaše“. Je to akt odvahy postavit se nejistotě toho, co přinese zítřek. 

Když si uvědomíte, že to tady na Zemi celé je o zkušenosti a cestě… ne o vlastnění čehokoliv (kohokoliv), tak se hodně uleví. Přijde uvolnění. 

Co se děje dál?

Když jste ve svém poslání, děláte to, co vám dává smysl a v čem jsou vaše dary… 

Tak to je teprve začátek. 

Přichází další výzvy. Víc a víc jdete do síly, lásky a rozšiřujete možnosti svého tvoření. Někdy do šíře, někdy do hloubky. Ve vašich záměrech a vizích je celkově více hravosti. Zkoušíte, co bude fungovat. Díváte se, kde je to „živé“. 

Když potkám někoho, kdo skutečně žije své poslání, tak to poznám. Poznám to podle jejich energie. Jsou naplnění energií i životním smyslem. Často našli vnitřní klid.  

Existence podporuje ty, kteří přináší do Života něco nového. Podporuje ty, kteří pracují pro záměry a cíle, které je přesahují. Tvoří pro něco většího, než jsou oni sami. Nejde jim jen o přežití, zajištění, status a osobní úspěch. 

Je to pro mě vždycky velká inspirace být v kontaktu s člověkem, který tvoří ze své podstaty. A díky němu vznikají jedinečné formy, které přináší radost dalším. 

Ať už je to nějaká forma umění, statků, nových uvědomění, prostoru pro další lidi… Vždy mám radost, že mohu být u toho. Cítím vděčnost, že jsem součástí života. 

Rok 2023

Pokračuje v trendu letošního roku. Ještě víc jsme voláni, abychom žili vědomě. S tím, jak se boří další struktury, jsme vraceni životem do přítomnosti. Jak osobní, tak pracovní život nás volá, abychom pracovali vědomě sami se sebou. 

Mnoho lidí přišlo o tolik jistot, že jim to „dává křídla“. Jdou do vnitřní i vnější svobody. Dovolují si být autentičtí. 

Jaké životní poslání vám dává smysl? Jste tam, kde potřebujete být? Třeba to není o změně zaměstnání, ale potřebujete ke své profesi přistupovat jinak, aby vše „zaklaplo na místo“. 

Jaká je Tvoje Vize pro příští rok?

Co pro Tebe znamená být v harmonii se životem? Co je pro Tebe přirozené, prospěšné a v souladu s celkem? 

Život nás staví do situace, kdy už nemůžeme stát stranou. 

Můžeme bojovat, můžeme se vymezovat, ale to přinese další boj. To dává (naši) energii a nadbytek pozornosti těm, kteří tu pozornost mít nemají. 

A nebo můžeme začít tvořit tak, aby to přinášelo užitek nejen nám a našim blízkým, ale také celé společnosti. 

Každý z nás je jedinečný. Máme svou energii. Svůj životní příběh, který nás v tolika ohledech obohatil. Prošli jsme mnoha výzvami. A stále jsme tady. 

Nemusíte už ve svých životech dělat kompromisy, které vás připravují a radost, živost a energii. 

Dovolte si naslouchat tichému hlasu uvnitř vás. 

Důvěřujte si. 

Nechte se podpořit. 

Uvědomte si své zdroje. 

Vyslyšte volání svého srdce. 

— 

Esence Života 

To je Cyklus v čase změn. Kombinuje to nejlepší z lektorské, terapeutické, průvodcovské a životní praxe. Je určen jak párům, tak jednotlivcům. 

Přirozená spiritualita, vztahy, vývojové souvislosti našich životů, to vše je zde nástrojem nejhlubšího osobního rozvoje. Pokud jste čekali na skupinovou a lektorskou podporu pro hlubokou vnitřní transformaci v roce 2023, je možné, že jste právě našli.

Témata tvoří jedinečný celek:

1 První Nádech do Života

2 Součástí Rodu

3 Esence Vztahu

4 Alfa a Omega.

Vše k cyklu: http://www.orsag.info/akce/esence-zivota-cyklus-2023/ 

Pokud byste se nejprve rádi seznámili s prostory Centra Živá voda, kde bude cyklus probíhat, zveme vás na prosincovou událost:

Dokončení letošních témat a Vize 2023

To jsou dva semináře v jednom, v přirozené návaznosti a souladu. 

Nejprve budeme pracovat s vašimi konkrétními tématy, která vás provázela během tohoto roku a možná vás volají k dalšímu kroku. Ať už je čas něco integrovat, propustit, transformovat, nebo uchopit jinak… Nebo prostě uvidět něco, na co jste se nechtěli dlouho podívat a potřebujete k tomu bezpečný prostor. Něco, s čím jste se dosud nedokázali uvolnit. 

S respektem k vašemu procesu a místu, ve kterém se právě nacházíte. 

Ve druhé části se potkáte s vaší Vizí v roce 2023. Pokud budete připraveni a otevřeni této ryze individuální zkušenosti.  

Detailní info k semináři: http://www.orsag.info/akce/dokonceni_roku_vize_2023/