Během svého života jsem potkal pěknou řadu inspirujících lidí ze všech oblastí a oborů. Někteří mi dávali dobře míněné rady a informace, inspiraci, zprostředkovávali zkušenosti.

Čas vše prověří.

Čas ukáže, že to obyčejné a téměř nedůležité bylo mnohem cennější, než se tehdy zdálo.

Čas ukáže, že většina, i dobře míněných, rad je spíše o tom, kdo radí. Bez ohledu na to, kolik zkušenosti, moudrosti a napojení ten který člověk má. I kdyby to byl světově uznávaný lektor, nebo mystička s velkou aurou kolem sebe.

I to největší a nejhlubší učení má určité limity, které vychází z toho, kdo je vytvořil. I osvícení učitelé mají svou osobnost. A každé učení je náchylné na všemožné interpretace těch, kteří jej přijímají. Nejen Buddhovo a Ježíšovo učení. Stačí pár desítek let, aby i učení takových přirozených lidí, jako byl Ramana Maharishi, bylo rozmělněno a mělo desítky interpretací. A tak to asi má být.

Zodpovědnost za život

Klíč je v tom nedat nikomu zodpovědnost za svůj život. Nevzdávat se osobní svobody rozhodovat sami za sebe. Když to uděláte, život vám vždy ukáže, že ta jediná skutečná pravda se nachází uvnitř, ve vlastním zdroji.

Jsou záležitosti, které nemůžete přehodit na druhé.

Ta skutečná moudrost přichází z našeho nitra. Možná to je něco, co je pro druhé přitažené za vlasy, co druzí nechápou a nikdy chápat nebudou. Důležité je, jestli to dává smysl vám, v kontextu vašeho života. Jestli se stáváte láskou. Nebo jestli máte pocit, jako byste měli křídla. Nebo jestli tančíte v dešti..

V těch největších rozhodnutích našeho života jsme vždy sami za sebe.

A paradoxně ve spojení a s podporou celé existence.

Nepotřebujeme víc učitelů, ani informací.

Spojení dovnitř

Potřebujeme dát sami sobě ticho, klid a prostor, abychom se mohli spojit se svým Já.

Z tohoto spojení se vše přeskládá tak, jak je potřeba. A bez tohoto spojení jsou vše jen kosmetické změny na povrchu, které nemohou dlouhodobě obstát.

Spojení dovnitř je tady vždy. Jen není vždy vědomé. Pak nemůže prostoupit celým naším tělem, naší myslí.

Najděte svůj vlastní způsob, jak nechat své vnitřní spojení rozvinout. Není to o disciplíně, ani o úsilí. Je to o tom, nechat vše samo klíčit. Čím méně forem a technik, tím lépe.

Sedněte si pod strom a jen tak si buďte.

Pusťte si krásnou hudbu, která je pro vás cestou do vašeho srdce.

Objevujte přírodu okolo sebe.

Staňte se živly – nechte se unášet vodou, prostoupit sluncem.

Nuďte se. 🙂

Objevte své vědomí pod všemi formami. To, co vše pozoruje.