Pokud vám hlava konstantně šrotuje nad tím, co bylo v minulosti, nebo co bude v budoucnosti…

..Tak to je známka toho, že jste PRÁVĚ TEĎ vlastně v pohodě. Jinak byste si něco takového nemohli dovolit.

Když jsme my nebo naši blízcí ve skutečně ohrožující situaci, tak zpravidla není prostor na nic jiného, než na plné vnímání přítomnosti. Naše pozornost a energie je potřeba tady.

Většina z nás v takových situacích již byla a vystihuje je TOTÁLNOST. Je to ponoření v přítomnosti, bytí v těle. Čas se zpomalí.

A mnohdy vnímáte pozorovatele uvnitř sebe…jako kdybyste se současně dívali na celou situaci nezaujatě zvenku. Máte přístup ke zdrojům, o kterých jste ani netušili, že je máte.

Ten, kdo se dívá nezaujatě zvenku, je vaší skutečnou podstatou. Vaším pravým já. Ne ten proud myšlenek, který se za vaše já jen úporně vydává..

Nemusíte však být ohrožení na životě, abyste se se svým já spojili. Nemusíte dělat adrenalinové a nebezpečné sporty. Cesta je i skrze meditaci a každodenní bdělost…třeba u něčeho tak obyčejného jako je mytí nádobí.

Většina stresů jsou vlastně iluze, které se z 90 procent nenaplní.. Naši předkové by naprosto nechápali, co tady dnes řešíme za „problémy“.

Současná globální situace nás tak trochu vrací zpátky do reality. A ukazuje nám, že vlastně ani nepotřebujeme virus. Dokážeme se ve velkém spolehlivě destruovat přebujelou myslí, představami a domněnkami a zbrklým konáním.

Na pondělí tady pro vás od 18:30 připravuji další živou meditaci. Více v příspěvku níže..