Poslední tři roky jsem měl pocit, že jsem už profesně `na svém místě` a takhle to bude. Konstelační práce, která podporovala vaše životy.. Pokaždé to bylo jiné, stejně jako jste jiní vy. Dva tři výživné konstelační semináře do měsíce, kde jsme pracovali s vašimi záměry, zakázkami, hlubinami a vrcholy. Většinou tak 30 konstelací do měsíce. Do toho keltské, kouzelně transformační rituály v krásné přírodě. Meditace a kruhy sdílení. Samostatné večery s tancem. Bylo za ty předchozí roky i docela dost individuálních sezení / konzultací.

A když mi druzí (léčitelé, zkušení mentoři, koučové, blízcí přátelé) přímo říkali, nebo naznačovali, abych se skutečně podíval..jestli není čas na další krok…k něčemu většímu, tak jsem si dal načas. Nějaká moje část byla trochu (víc) ukřivděná, že by tohle nebylo dost.. Byl jsem v tom spokojený, víc jsem se usazoval. A pak začaly chodit signály ze života, které už byly důraznější..

Často píšu o těch branách, kterými je třeba projít, když se otevřou. A dneska je pro mě něčím významný den, na té vnitřní úrovni. Zítra začíná první z úvodních, samostatných víkendů Nebe na Zemi, který předchází celému, novému cyklu pro tento čas.

Cyklu, který podpoří všechny z vás, kteří už víte, cítíte, nebo tušíte, že jste láskou a tvořivou silou v jednom jedinečném balení.

Těžko se to dává do slov. Zítra začíná nová kapitola. Pro mě je to možnost být součástí něčeho většího než jsem já…co se bude rozkrývat kousek po kousku.

Co přináší obzor..

Znáte ten pocit, když navazujete a všechno je navenek podobné a přesto vlastně jiné? Na horizontu svítá, stejně jako tolikrát předtím a ve vzduchu je přesto nová energie. Uvnitř vám to našeptává, že to bude dobré. A že se nemusíte obávat kroku do neznáma. Jste součástí hry existence. Hlava to nemůže uchopit..a vám nezbývá, než se do toho všeho uvolnit a brát to jedno po druhém.

Tak tohle je pro mě jeden z těch momentů. Momentů, kdy mě život vyzývá a vystavuje uvnitř všemu možnému. Je to joyfear.

Před jedenácti lety jsem poprvé viděl pěkný anglický výraz na blogu Leo Babauty: joyfear (joy: radost, fear: strach). Tedy ta krásně namíchaná směsice strachu a radosti, kdy jdete za svou komfortní zónu a cítíte život, který proudí ve vás..