Když spolu dva lidé žijí dlouhodobě ve vztahu je potřeba se o něj aktivně starat. Neděje se to samo od sebe. S tím, jak život přináší různé náročné a konfliktní situace, je snadné nechat si v sobě křivdy, bolístky, nedokomunikované záležitosti. 

Často ani nevíme, že si v sobě něco držíme. Poznáme to podle toho, že vztah postrádá vřelost, chybí otevřenost v komunikaci, nedaří se v intimitě. 

Mnoha párům se osvědčuje, když si spolu dají čas od času vědomou masáž. To je téměř zaručený způsob, aby jakékoliv staré bolístky vyplavaly zase na povrch, kde mohou být vykomunikovány a propuštěny. 

Současně je to způsob, jak zjistím, jak to vlastně mám ke svému tělu. Známé pravidlo vztahů říká, že když nepřijímám sebe sama, těžko mohu přijímat druhé. Mohu si namlouvat, že se přijímám. Jestli to tak opravdu je, to poznám když mi můj partner / má partnerka dá vědomou masáž. 

Dokážu skutečně přijímat? Přijímám sebe sama na úrovni svého těla? Je mi dotek příjemný, nebo mi něco brání, abych si jej užil/a? Když nepřijímám své tělo, tak ani dostatečně „neproudí energie“. A tak nemůže dostatečně proudit ani energie mezi partnery. 

Objevuji o sobě spoustu věcí, ať už vědomou masáž dávám, nebo přijímám. Je to cesta k osobní pravdivosti. Cesta z hlavy, která vypráví příběhy o tom, jaká je realita, aby nás „chránila“. A realita bývá přitom úplně jiná.

Jsou části mého těla, se kterými mám problém? Části těla, kde se mne nemůže nikdo dotknout? Co tady držím? Co je zamrzlé a nedotknutelné? Co nemůže vyjít ven na světlo vědomí?  

Když nemám partnera / partnerku, mohu se na vědomé masáži domluvit s někým, kdo má pro mne příjemnou energii a je také na vědomé cestě životem. 

A pak je tady vědomý dotek sebe sama. Poznávat své tělo skrze svůj vlastní dotek uvolňuje řadu fyziologických i emocionálních bolístek. Propojuje energetické okruhy našeho těla tak, aby energie (chi, prána,..) mohla svobodně proudit. 

Nadcházející Procitnutí do Života bude také o vědomém doteku. Seminář je pro páry i jednotlivce, zatím převažují jednotlivci, kteří se rozhodli pro vědomou práci s tělem, duší, myslí a srdcem. 

Bude to o uvolnění tělesné & emocionální a především životní energie. Dozvíte se o sobě spoustu věcí, budete nacházet hlubší spojení se životem. A tak i ve svých vztazích. Další příležitost potkat se na semináři tohoto typu bude až za rok. Žádný z těchto seminářů není stejný, stále prohlubujeme společnou práci tak, aby přinášela co nejvíc svobody, lásky a vnitřní síly do každodennosti. Více najdete na odkaze: http://www.orsag.info/akce/procitnuti_zivota/ 

Photo: Romina Farías / Unsplash