Právě teď se utváří skupina pro Nebe na Zemi 2020. Vnímám, jak to je letos mnohem více o vztazích. Cyklus Nebe na Zemi přitahuje, více než v loňském roce, páry. A řadu jednotlivců, kteří vnímají, že jejich vztahy mohou být o větší hloubce a lásce. O hlubokém sdílení a intimitě. O možnosti skutečně se opřít o sebe navzájem, když je to potřeba.

Považuji za svoje největší štěstí, že mám vedle sebe ženu, s níž si přeji zestárnout. Iva je žena, která mne podporuje, abych naplňoval své poslání v tomto životě. A tu samou podporu má ode mne.

Umíme si říct navzájem, když to někde drhne a učit se z toho, i když nám je čtyřicet a jsme spolu 12 let. Jsme v některých ohledech jiní a je to naše silná stránka a vzájemná inspirace.

Společně tvoříme skládačku života, kterou bychom jednotlivě utvořit nedokázali. Náš vztah je jako zahrada, která vyžaduje neustálou péči a pozornost. Vše, co stvoříme v této zahradě se nám násobně vrací.

Je pro mne hluboce symbolické, že většina mojí práce na jaře bude o vztazích. Vnímám, že tady mohu předat nejvíc ze své osobní i pracovní praxe.

Co vás čeká, pokud se přidáte?

Příští Nebe na Zemi: Alchymie zdravých vztahů (popis na konci textu). Nejvíc hodnoty v jednom samostatném víkendu. A důležitá část celého Nebe na Zemi, pokud jste v celém cyklu.

V březnu o jarní rovnodennosti dáme pozornost tam, kde jsme se své vztahy učili. Půjdeme tam, kde to celé začalo.: ke své rodině. Seminář Rodina a Já je již vypsaný a je možno se přihlásit.

6ti denní Dotek Těla & Dar Bytí na konci dubna bude především o vztahu ke svému tělu, k sobě, o hlubokém vztahování se ke druhým. Dozrál čas pro tento větší a hlubší formát semináře. Vnímám jej jako jeden z milníků ve své práci a velmi se těším.

Spolu s tím se chystám připravovat svůj první online seminář na téma vztahy.

A nakonec jsou tu pravidelné konstelace, kde vztahová témata zpracováváme především.

Alchymie zdravých vztahů – Nebe na Zemi 2020

Je o zdravé komunikaci ve vztazích. Tak, aby naše vztahy zrály. Je o sdílení blízkých lidí, kteří se vzájemně inspirují a obohacují. Obnovujeme svou důvěru ve vztahy. Nemusíme ztrácet sami sebe v intimních vztazích. Je čas být sami sebou a dovolit si být skutečně viděni s důvěrou. Ukončujeme cyklus vzájemného zraňování a zneužívání, pokud toto bylo tradicí v našich rodech. Intimita se znovu stává nástrojem radosti a sebe-léčení ve vztahu.