Ač je tato doba ve vícero ohledem celkem náročná, přeje hluboké vnitřní transformaci. Z krizí se rodí skutečný charakter, hloubka a spojení s tím opravdovým v našich životech. Největší osobnosti naší historie byly zrozeny v tavícím kotli krize..

Představte si svůj život jako dům. Když se staví dům, tak potřebuje mít pevné základy. Když je dům nemá, tak nám dříve nebo později spadne a mnoho energie, času a práce přijde vniveč.

Nikdy nebylo důležitější mít pevné základy, než dnes. Nastupují proměnlivé časy a je třeba mít oporu sami v sobě. Pak jsme oporou i nejbližším.

Co jsou pevné základy našeho domu?

Naše schopnost nastavit si zdravé hranice s druhými, jak v osobním, tak v pracovním životě. Nejsou-li hranice, není prostor pro sebe. Nemá-li květina kde růst a prospívat, tak jen živoří na hraně života.

Když nemáte prostor sami pro sebe, nemůže se rozvíjet vaše identita, nemáte čas rozvíjet a prohlubovat zdroje své síly a vnitřní moudrosti.

Mnoho mých klientů má hezká horní patra svých domů. Mají krásné střechy.. Domy jim ale často tak trochu plavou a povážlivě se kymácí. Nemají základy. Neumí hranice. A tak se kymácí i jejich nejbližší vztahy.

Zdravé hranice (a nebo jejich nedostatek) jsou tím, co rozhoduje o tom, jestli váš partnerský vztah bude zdravým a šťastným a nebo toxickým a nefunkčním.

Když jeden z partnerů, nebo oba dva navzájem překračují své hranice a uplatňují nad sebou kontrolu, tak v takovém prostředí nemůže vztah zrát do hloubky, lásky, svobody a vzájemného porozumění.

Současný stav epidemie prohlubuje jen to, co již ve vztazích existovalo. Kde byly konflikty, tam je to už celkem masakr. (Nenechte se zmást pozitivními statusy na fejsbůku.) Kde byla láska a zralost, tam se tyto kvality ještě více prohlubují.

Většina lidí nechce pracovat se svými hranicemi, protože to vyvolá u partnerů, přátel, kolegů a dalších nevítanou reakci. A především to vyvolá nepříjemné pocity v tom, kdo nastavuje hranice.

Většina z nás se nechce vystavovat pocitům viny, jít do konfliktů, čelit pocitům odmítnutí, či dokonce vyloučení. Bez zdravých hranic se však nedá mluvit o plnohodnotném životu.

Tento víkend připravuji další Nebe na Zemi na téma – Ve svobodě a síle svých hranic. Vzhledem k okolnostem se neutvořila celá skupina a máme prostor přibrat účastníky na tento víkend samostatně, eventuálně na další víkendy, z nich většina snad již bude probíhat fyzicky v Živé vodě.

Protože je tento čas skutečně transformační a přeje vnitřním změnám, tak pokračujeme v online prostředí, které toto téma neochudí. Účastníky čekají meditace, vnitřní konstelace, kruhy sdílení a především cenná podpora pro nastavení zdravých hranic – konkrétně ve vašich životech. Pojďte dát pevné základy svým domům života.

Víkend je postaven tak, abychom nezírali pořád do monitorů, budeme pracovat s praktickými & hlubokými zadáními. Ve skupině a přesto každý ze svých domovů.

– Uvědomíte si kvalitu svých hranic v jednotlivých oblastech svého života. Ať už jde o hranice fyzické, emocionální, časové,..

– Možná někde nemáte hranice vůbec. Někde naopak máte příliš tvrdé a nepropustné hranice, které brání vašemu žití.

– Poznáte, jak vypadají zdravé hranice. Jsou jako naše kůže. To důležité je uvnitř. To nepotřebné je propouštěno ven. To potřebné přichází zvnějšku přirozeně.

– Naučíme se, jak své hranice zdravě komunikovat. A co jsou běžné pasti, skrze které se nám s hranicemi nedaří. Ať už se jedná o přílišné vysvětlování, nebo neschopnost nastavit důsledky, když jsou naše hranice porušovány.

– Dostanete přístup do živé skupiny, která pracuje se svými hranicemi. Bez podpůrného systému většina lidí své hranice nedokáže změnit. S podporou a zpětnou vazbou jde vše lépe.

Víkendovka pro ty z vás, kteří nejste již součástí letošního cyklu stojí 2100 Kč a do pátku je možnost se přihlásit pod kalendářem akcí.