Život je jako nádech a výdech. Nejde mít jen jedno.

A semináře nejsou nijak oddělené od života.

Když vytvoříte seminář, kde se bude tvořit a spolupracovat od rána do večera, tak to ve finále může přinést menší účinek, než když máte dostatek volného času a prostoru na „výdech“. Všichni potřebujeme volný čas, relaxaci, dosednutí. Potřebujeme si poskytnout prostor, kdy nemusíme dělat nic. A v tomhle čase se v nás jakékoliv zkušenosti a prožitky integrují.

Po dvanácti letech vedení seminářů vidím, že pauzy jsou stejně důležité jako ty obsahové části. V pauzách, kdy „vydechneme“ a uvolníme se, se děje často to nejlepší. Vše se v nás propojí, nenuceně, vlastně bez práce. 🙂

Dějí se drobné interakce s dalšími účastníky, malá uvědomění, sdílení a cenné rozhovory, společné mlčení, okolní příroda, taky čas jen sami se sebou. A v neposlední řadě výborné jídlo…

To všechno není v ničem menší, než sebelepší náplň semináře. Tohle působí v našich životech stejně tak blahodárně.

Rád bych tady uznal všechny, kteří poskytují tohle zázemí. Protože vnímám, že to není úplná legrace držet tyto prostory celoročně, energeticky, prakticky, organizačně, pro tolik seminářů. Tohle je skutečné poslání.

Speciálně bych teď rád vzpomenul prostory, kde budeme mít brzy seminář Svoboda, láska a síla ve vztazích. Centrum Buchov. Tohle jsou první velké seminářové prostory, které jsem jako lektor poznal před nějakými osmi lety. Do té doby jsem byl v menších prostorách, nebo to nebyly prostory primárně určeny pro seberozvoj a spiritualitu.

Hned jsem si Buchov zamiloval. Majitel Petr Zapletal a jeho uvolněný a zkušený přístup. Ta příroda. Skvělá kuchyně od kuchařů, kteří jsou místní. Jezírko a přilehlý háj. Vnitřní dvůr s kočkami. Chillout zóna. A meditačka, ve které již proběhlo tolik osobních příběhů, vnitřních transformací a uvědomění.

Těším se na Centrum Buchov, kde se potkáme od 15. do 18. února se skupinou žen a mužů nejen na vztahování se, meditaci a tanec a řadu uvědomění. Ale také pro relaxaci, výbornou stravu, procházky po přírodě a dobití vnitřních baterek.

Jak velkou váhu má pro vás místo, kde se nachází seminář? Jaké máte vzpomínky na Buchov, pokud jste tam byli na semináři?

Foto: stránky Centra Buchov

Svoboda, láska a síla ve vztazích / https://www.rudolforsag.cz/svoboda-laska-a-sila-ve-vztazich/

Velmi praktická podpora pro vás a vaše blízké vztahy. Budete mít tři dny na to, abyste si plně uvědomili své nejcennější zdroje. A abyste o tyto zdroje uměli pečovat, neplýtvali jimi, chránili je pro to důležité. Prodloužený víkend je ucelený a funguje velmi dobře samostatně. Ochutnávka Cyklu Esence Vztahu.